• Головна
  • Лікарі попереджають про небезпеку, через яку тернополяни щодня потрапляють у травмпункт
13:28, 13 травня 2022 р.

Лікарі попереджають про небезпеку, через яку тернополяни щодня потрапляють у травмпункт

Лікарі попереджають про небезпеку, через яку тернополяни щодня потрапляють у травмпункт

На Тернопільщині щоденно реєструють звернення до медиків через укуси кліщів. Це пов`язано із початком їх весняної активізації. Про це Суспільному повідомив епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Паничев.

За його словами, найчастіше кліщі присмоктуються до людей, якщо вони перебувають у скверах, на садово-городніх ділянках, лісах.

"Щоб захиститися від кліщів потрібно правильно одягнутися та взутися, щоб закрити шкірні покриви. Після того, як ми повернулися з природи рекомендовані самоогляди. Кліщі люблять присмоктуватися у тих місцях, де шкіра більш ніжна. Це певні ділянки людського тіла, а саме: пахова зона, поверхня живота може бути, бокова поверхня грудної клітки, може бути шия і голова. У дітей доволі часто трапляється, що кліща виявляють саме у волосистій частині голови. Досягнувши місця найменшого спротиву зі сторони шкіри кліщ починає присмоктування, процес кровосання. При цьому він може збільшуватися в рази, порівняно із своєю величиною може досягати розміру монети 10 копійок, розміру нігтя дорослої людини. Як правило це свідчить, що кліщ перебуває на тілі вже протягом довшого часу. Якщо ми його не помітили, він собі відпадає, але він може бути заражений збудниками інфекційних хвороб", – розповів Володимир Паничев у програмі "Сьогодні. Головне".

Інфіковані кліщі можуть передавати декілька десятків різноманітних захворювань. На Тернопільщині найпоширенішою є хвороба Лайма.

"Людина може захворіти на Лайм – бореліоз, анаплазмоз, енцефаліт. При цьому небезпека криється ще у тому, що кліщ може бути одночасно заражений декількома патогенами і тоді він може одночасно заражати декількома патогенами, простіше сказати, захворюваннями. І тоді в людини буде змішана клініка, змішаний перебіг, який складає деякі труднощі у діагностиці. В інфекції, яка передається кліщами наявний інкубаційний період. Це період від моменту зараження до моменту проявів клінічних. Це в середньому 5- 7 днів, але перші прояви такого захворювання не є специфічними. Єдиною специфічною ознакою Лайм – бореліоза на початках може бути, так звана, кругова еритема, тобто, коли в місці присмоктування кліща спостерігається кільцеве почервоніння. Але у більшості людей її немає, тому такі прояви неспецифічні – загальне нездужання, температура, слабкість. Тому треба обов`язково звертатися за медичною допомогою", – каже Володимир Паничев – розповів Володимир Паничев

Чоловік розповів, щоб зменшити кількість випадків укусів кліщами у паркових зонах періодично проводять акарицидну обробку.

"Перед тим, як обробляти певні території потрібно оцінити ступінь кліщової загрози на цій території. Для цього ми проводимо ентомологічні дослідження, щоб підрахувати чисельність кліщів. Потім проводять профілактичну дезінфекцію, тобто знищення гризунів. Наступною складовою є всілякі біотехнічні заходи, які переслідують мету впорядкування території, яку планують впорядкувати, щоб не обробляли ми тогорічне листя і сухі гілки. Ми щорічно моніторимо стан наших парків саме щодо заселеності кліщами. Найбільш благополучним у цих питаннях є у Тернополі парк Шевченка. Позавчора там були проведені ентомологічні дослідження і ми не виявили там жодного кліща. Найбільш вразливими парками на території міста є лісопарк "Кутківці" та парк "Здоров`я", – повідомив Володимир Паничев.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #небезпека #Паничев
Оголошення
live comments feed...