• Головна
  • Через війну на Тернопільщину "перенесли" п'ять закладів освіти, серед них є маріупольський
20:00, 13 травня 2022 р.

Через війну на Тернопільщину "перенесли" п'ять закладів освіти, серед них є маріупольський

Через війну на Тернопільщину "перенесли" п'ять закладів освіти, серед них є маріупольський

З початку повномасштабної війни в України на територію Тернопільської області переїхали 5 освітніх закладів. Серед них – університети, коледжі та училища. У більшості з них навчання відбувається дистанційно.

Про це розповіла начальниця обласного управління освіти і науки Ольга Хома, пише Суспільне.

Один із навчальних закладів, який переїхав до Тернополя, – Маріупольський електромеханічний технікум. Зараз технікум розмістили на території коледжу Тернопільського технічного університету, розповів директор тернопільського закладу Володимир Калушка. За його словами, уже розпочалося дистанційне навчання для студентів з Маріуполя.

"На сьогодні виконуючій обов’язки директора виділили приміщення, де можна працювати. Бухгалтерії виділили кабінети, бо основне питання зараз – фінансове, закрити заборгованість із зарплат викладачам. Ну й розпочати навчання. Велика кількість учнів є і в Україні, і за межами, зокрема, і в Росії", – каже Калушка.

У Маріупольському електромеханічному технікумі навчалися понад 600 студентів та працювали пів сотні викладачів, розповіла виконувачка обов’язків директора цього закладу Олена Верескун.

"Наш технікум, у перспективі – коледж, зараз перебуває на стадії перейменування. Ми будемо здійснювати набір своїх, безумовно, бо є регіональні замовлення абітурієнтів, і будемо залучати й тернопільських. Наші технічні спеціальності, як на мене, є цікавими. Наш коледж у непоганому стані. Туди було пряме потрапляння, знесло дах, мародери все пограбували. Але є каркас, тобто, його можна буде відновити, зробити ще кращим".

Ольга Хома розповідає, територію, куди переїхати, навчальні заклади обирали самостійно.
"На Тернопільщині переважно знаходиться управлінський і викладацький склад. Керівники таких навчальних закладів забезпечені як комп’ютерною технікою, так і певною кількістю аудиторій. Фінансування таких навчальних закладів здійснюється згідно з чинним законодавством. Навіть є навчальні заклади, які за станом на сьогодні розглядають реєстрацію чи перереєстрацію на території Тернопільської області. Тобто, це дасть можливість нашій області отримати додаткові доходи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коледж #виш #переїхав #війна #тернопільщина
Оголошення
live comments feed...