• Головна
  • Дефіцит овочів та фруктів: полиці магазинів можуть стати порожніми
11:45, 20 травня 2022 р.

Дефіцит овочів та фруктів: полиці магазинів можуть стати порожніми

Дефіцит овочів та фруктів: полиці магазинів можуть стати порожніми

Щойно українці оговтались від напівпорожніх полиць у супермаркетах, як економісти прогнозують черговий дефіцит продуктів харчування. Поки що більшість реалізаторів швидко переорієнтувалися, почали працювати з імпортними товарами та локальними виробниками й це допомогло наповнити торгові точки найнеобхіднішими товарами для покупців. Однак зовсім скоро можуть виникнути проблеми із свіжими сезонними овочами та фруктами.

Усю весну Україна перебуває у стані війни, а південні області, звідки везли по всіх інших регіонах ранні фрукти овочі - у тимчасовій окупації.
Кандидат економічних наук Олександр Хмелевський пояснив, що деякі проблеми виникли навесні з ранніми овочами та фруктами.

"Російська окупація частини Херсонської та Запорізької областей позначилася на пропозиції продовольства на ринках і магазинах. Йдеться насамперед про ранні овочі та ягоди. Українська полуниця, редис, огірки, помідори з'явилися в цьому році значно пізніше на прилавках, ніж завжди, а ціни на них істотно зросли", - пояснює Хмелевський.

Він додав, що частково пропозицію було заміщено за рахунок імпорту, а останнім часом істотно зросли поставки ягід і ранніх овочів з інших регіонів України.
"Вже спостерігається певне зниження цін. Що стосується інших продуктів, то їх нестачі немає. Україна не тільки забезпечує себе основними продуктами харчування, але і є одним з найбільших експортерів на світових ринках", - підкреслив експерт.

Він додав, що в цілому в Україні дефіцит продуктів харчування не очікується. Однак цього року українці швидше за все позбавлятимуться частини улюблених фруктів з південних регіонів.

"Цього року ми можемо не покуштувати Мелітопольську черешню або херсонських кавунів. Що стосується цін, то, попри надлишок продуктів, вони будуть рости, в першу чергу через зростання вартості енергоносіїв", - пояснив Хмелевський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціна #фрукти #овочі #окупація #полиці #дефіцит
Останні новини
Оголошення
live comments feed...