• Головна
  • "Білий" білет: чи можуть з ним мобілізувати під час воєнного стану
13:30, 20 травня 2022 р.

"Білий" білет: чи можуть з ним мобілізувати під час воєнного стану

"Білий" білет: чи можуть з ним мобілізувати під час воєнного стану

"Білим" білетом називають "категорію" придатності громадянина до служби й до мобілізації залежно від виду та ступеня його захворюваності особи. Чи можуть із "білим" білетом викликати до військкомату та чи можна із таким документом перетнути кордон?

Про це розповіли на сайті ТСН.ua.
Варто зазначити, що придатність згідно з видом та ступеню захворюваності визначає Військово-лікарська (ВЛК) комісія.
Військово-лікарською (ВЛК) комісією визначаються такі категорії обмеженості до служби: "Обмежено придатний до військової служби", "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час", “Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

В умовах воєнного стану особи "обмежено придатні до військової служби" та "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час" можуть служити та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу. Звільняються від мобілізації лише ті громадяни які мають білий білет категорії “Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку”.

Особливості стану здоров'я осіб з обмеженою придатністю враховуються під час призову на службу. Військово-лікарська комісія зазначає які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом МОУ від 14.08.2008 № 402:
Визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах. Чи можна перетнути кордон України з обмеженою придатністю

В умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть усі громадяни України, окрім громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Серед виключень є чоловіки, які мають:
- посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
- висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Тобто виїхати за кордон можуть лише громадяни з білетом, в якому визначена непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Обмежено придатні у воєнний час не можуть виїхати за межі України. Заборона не стосується в`їзду, в`їхати на територію України можна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий_облік #білий_білет #призов #комісія #військкомат
Оголошення
live comments feed...