• Головна
  • Об'єднання волонтерів та допомога від Нової пошти — інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії
Новини компаній
15:00, 28 вересня

Об'єднання волонтерів та допомога від Нової пошти — інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії

Новини компаній

Повномасштабна військова агресія з боку росії змусила людей об'єднатися та спричинила серйозні зміни як у суспільстві, так і в бізнесі. Через війну компанії переглядають свої стратегії й підходи до роботи. Адже окрім боротьби за власне виживання, перед ними постало питання про допомогу волонтерам, нашим захисникам та країні в цілому. Усі розуміють: перемогти можна тільки спільними зусиллями.

Не стала виключенням і Нова пошта. Попри труднощі, які виникли з логістикою та зв'язком, компанія продовжує розвиватися й змінюватись зсередини. Одним з результатів таких змін стало суттєве розширення гуманітарного напряму роботи. Гуманітарна пошта займається співпрацею з українськими волонтерами, міжнародними фондами та організаціями, допомогою ДСНС та медичним закладам.

Об'єднання волонтерів та допомога від Нової пошти — інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії, фото-1

Керівник гуманітарного напряму Нової пошти Андрій Григоров

- Нова пошта — це відома українська компанія, яка допомагає потерпілим від військової агресії ще з 2014 року. Чи змінилася діяльність Гуманітарної пошти після повномасштабного російського вторгнення?

Загалом напрям діяльності залишився тим самим, його головне завдання — допомагати людям, які цього потребують. Починаючи з 2014 року ця допомога була локальною й спрямованою на розв'язання конкретних проблем мешканців, які постраждали від військових дій Росії на Донбасі. Проте у 2016 році ситуація дещо змінилася. Конфлікт заморозили, обстріли майже припинилися. Тому Нова пошта почала допомагати лікарням. У 2020 році, під час сплеску захворюваності на covid-19, Гуманітарна пошта почала надавати підтримку волонтерам, які боролися з хворобою та забезпечували обладнанням медиків.

Після 24 лютого 2022 року Гуманітарна пошта розширилась та виросла в гуманітарний напрям всередині компанії Нова пошта. Ми збільшили обсяги співпраці з міжнародними фондами, доставляємо значно більше вантажів не тільки по території України, а й з-за її меж. Окрім того, компанія постійно створює нові продукти, які суттєво трансформують галузь логістики, спрощуючи та прискорюючи доставку.

- Що саме змінилось у вашій співпраці з волонтерами, і як конкретно ви їм допомагаєте?

У 2014 кількість волонтерських організацій, з якими ми співпрацювали, складала менше сотні. Проте на кінець вересня 2022 року їх стало вже більш як 450. Кожна з них займається окремою справою, але в багатьох спеціалізації схожі. Тому ми стимулювали благодійній фонди зі схожими напрямами співпрацювати та об’єднуватись, щоб їх стало менше. Це суттєво полегшує роботу Нової пошти, а ще дозволяє спростити логістику та взагалі швидше реагувати. На мою думку, волонтерський рух — це сила, яка стала суттєвим рушієм українського спротиву.

Ми допомагаємо волонтерам не лише з логістикою, а й власне у вирішенні їхніх завдань. Наприклад, компанія вже кілька разів сама виступала волонтером, допомагаючи вивозити дітей з дитячих будинків Донецької та Луганської областей на безпечну територію.

Через таку різноплановість допомоги точки видачі Нової пошти стали місцем концентрації волонтерів та людей, які хочуть допомогти або потребують підтримки. Нова пошта зараз — щось більше ніж служба доставки, це острів порятунку, місце, де можна отримати гуманітарну допомогу, навіть у невеликих селах та містах недалеко від лінії фронту.

Зараз у нашої компанії є ідея створити окрему гуманітарну платформу, завдяки якій волонтери зможуть об'єднувати свої зусилля та обмінюватись досвідом.

Головна мета — це створити величезне ком’юніті, щоб Нова пошта асоціювалася з волонтерами. Ми дуже хочемо, щоб люди знали про волонтерські організації та розуміли особливості їхньої діяльності. Кожна людина, яка шукає допомоги, матиме змогу знайти саме тих волонтерів, які потрібні для задоволення її запиту.


Нова пошта доставляє гуманітарну допомогу на деокуповані території

- Як саме працює Гуманітарна пошта? Як волонтери можуть скористатися вашою програмою?

Гуманітарна пошта пропонує декілька програм для благодійних фондів та волонтерів, завдяки яким можна доставити вантаж у потрібне місце. Перш за все потрібно підписати з нами договір про співпрацю. Волонтерська організація збирає допомогу, а ми вирішуємо питання логістики та перевезень.

Є можливість і разової співпраці, коли збір допомоги здійснюється не організацією, а невеликою групою людей, або взагалі одним волонтером. У такому випадку людина має залишити заявку на сайті, а наші спеціалісти розглянуть її. Головне завдання — довести, що організація не має нічого спільного з комерційною діяльністю, є громадською чи благодійною.

Для перевезень гуманітарних вантажів коштом Нової пошти ми надаємо волонтерам певну кількість балів, еквівалентних гривні. Вони нараховуються щомісяця, їх можна використати для оплати послуг доставки. 1 бал коштує 1 грн.

Спочатку невеликі волонтерські організації, які зареєстровані на нашому сайті, отримують дві або три тисячі балів, що еквівалентно 2-3 тис. грн. Разом із цим є декілька організацій, на рахунок яких щомісяця потрапляє близько 100 тис. балів. Це об'єднання та благодійні фонди, з якими ми співпрацюємо починаючи з 2014 року. Вони обробляють величезні об’єми допомоги.

У рамках такого співробітництва волонтерська організація або благодійний фонд повинні надавати звіти за використаними балами в особистому кабінеті на сайті, посилання на який можна знайти на головній сторінці компанії Нова пошта.

Об'єднання волонтерів та допомога від Нової пошти — інтерв'ю із керівником гуманітарного напряму компанії, фото-2

Фасування продовольчих наборів у хабі Нової пошти

- Чи можуть волонтери, які бажають один раз відправити гуманітарний вантаж, скористатись вашою програмою за рахунок компанії?

Ми створили можливість безкоштовного відправлення від імені фізичної особи, яка не має документів волонтера, але бажає допомогти комусь у скруті. Варто подати заявку на індивідуальне волонтерство та докладно описати проблему. Головна мета — це довести, що вантаж не є комерційним. У такому разі Нова пошта надає промокод, за яким можна відправити вантаж коштом компанії.

Значна кількість людей, які запитують про разову допомогу, досить часто стають нашими постійними партнерами. Вони працюють на регулярній основі, отримуючи бали та знижки на перевезення. Це прискорює та спрощує роботу благодійних організацій, які кожного дня наближають Україну до перемоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...