• Головна
  • "16 000 грн за квартиру на місяць": з'ясувалося, як відключення електроенергії вплинуло на ринок житла
18:07, 25 жовтня 2022 р.

"16 000 грн за квартиру на місяць": з'ясувалося, як відключення електроенергії вплинуло на ринок житла

"16 000 грн за квартиру на місяць": з'ясувалося, як відключення електроенергії вплинуло на ринок житла

Вартість оренди нерухомості в Україні у жовтні змінилася. Після масштабних ракетних та дронових атак більшості регіонів країни, в тому числі і Києва, ціни на оренду у великих містах знизилися, а у невеликих містечках і селах ближче до західних областей України почали зростати.

Як інформує "biz.today.ua", на фоні відключень електроенергії та води люди, що орендують житло, почали переїжджати у ті регіони, де більш стабільна інфраструктура.

На сьогоднішній день це Чернівецька, Тернопільська та Закарпатська області. Збільшилася кількість запитів і на оренду житла в центральних областях України.

Переселенці зі сходу та заходу продовжують приїжджати і до Києва, де наразі вже не так безпечно, як було влітку.

Тенденція до зниження вартості оренди в столиці спостерігається з вересня. У жовтні після обстрілів об'єктів енергоінфраструктури ціни стабілізувалися на рівні нижче літніх цінників.

Очікується, що надалі ринок стабілізується та перейде до поступового зростання на рівень інфляції.

За словам експертів, попит з боку переселенців та інфляція будуть тиснути на вартість оренди й надалі. У найближчі місяці ціни на оренду в Україні можуть піднятися ще на 10%.

Оренда квартир в Україні: в яких регіонах вартість нерухомості зростає, а де дешевшає

Оренда квартир в Україні: в яких регіонах вартість нерухомості зростає, а де дешевшає

Цінова політика щодо оренди нерухомості в західних регіонах має спекулятивний характер.

Важко передбачити, на скільки власники житла готові підвищити ціни для тих, хто хоче перезимувати у безпечному місці зі світлом та водою.

На сьогоднішній день найбільший попит у Києві мають двокімнатні квартири, розташовані на перших поверхах, адже людей лякає відключення світла та можливість застрягнути в ліфті.

Багато людей хочуть бути ближче до підвалів. А якщо говорити про новобудови, то більшість з них працюють на електриці, до того ж разом з електроенергією людям вимикають і воду. Тому наразі таке житло не є привабливим для орендаторів.

Середня вартість оренди однокімнатної квартири в столиці зросла і досягла 10 000 грн. Напередодні війни цей показник становив 13 000 грн на місяць.

Двокімнатні квартири підвищилися за місяць у ціні з 14 500 грн до 16 000 грн. За трикімнатні квартири в середньому просять за 25 000 грн, тоді як до 24 лютого подібне житло коштувало 46 100 грн.

Найдорожчими районами для оренди житла залишаються Печерський і Шевченківський. Винайняти дешеве житло можна в Деснянському та Святошинському районах.

Раніше повідомлялося, що у центрі Києва виставили на продаж квартиру за ціною понад півмільярда гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Квартира #житло #помешкання #вартість
Оголошення
live comments feed...