• Головна
  • Сьогодні іменини святкують Віктори та Федори: чого не варто робити в цей день
09:03, 24 листопада

Сьогодні іменини святкують Віктори та Федори: чого не варто робити в цей день

Сьогодні іменини святкують Віктори та Федори: чого не варто робити в цей день

24 листопада за релігійним календарем – день пам’яті святих мучеників Віктора та Стефаниди. Вони були страчені через своє небажання відмовитися від християнства.

Святий Віктор служив на службі в римському війську за часів правління Марка Аврелія. Воєначальник вимагав у своїх воїнів зречення від релігії під час гоніння християн. Але Віктор твердо стояв на своєму. За це його піддали жорстоким тортурам. Здивуванню катів не було меж, коли вони побачили, що рани на тілі воїна не з’являються, а сам він своїми молитвами зцілює сліпих, пише ТСН.

Стефанида була дружиною одного з катів. Вона також бачила ці дива і відкрито заявила, що хоче перейти в християнство. За це її схопили, прив’язали між двома схиленими пальмами і розірвали. А Віктора в той час обезголовили.

Також 24 листопада ще одне православне свято – день пам’яті преподобного Феодора Студита. Все своє життя він присвятив християнській вірі, незважаючи на численні заслання та тортури. Народився 758 року в заможній сім’ї. Ще до того, як одружився і почав чернече життя, здобув досить хорошу освіту в Константинополі.

Навіть після того, як Феодор вирушає до монастиря у Саккудіані, продовжує ретельно вивчати Святе Письмо. Невдовзі його призначають там ігуменом. Святий Феодор відкрив злочинні дії царя Костянтина, який заслав в монастир свою дружину, щоб одружитися на родичці. За це Феодора ув’язнили, жорстоко катували, а потім заслали в Солунь.

Після смерті царя Феодора звільнили, а також віддали під його управління Студійський монастир. Але правителі далі продовжували гоніння за Феодором. До Константинополя він зміг повернутися лише в 820 році. Але він разом із кількома учнями оселився на мисі Акрит. Там він і помер в 826 році.

Що не можна робити цього дня 24 листопада

Наші предки не влаштовували весіль, бо подружнє життя буде нещасливим. Також намагалися не з’ясовувати стосунки. 24 листопада намагалися не зустрічатися зі своїми недругами або ворогами, щоб не спровокувати конфліктів. Народні прикмети і традиції  24 листопада тепла погода – зима буде теж теплою, і навпакию

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: якщо яскраво світить сонце, скоро буде холодна погода; протягом тижня йде мокрий сніг – чекайте на відлигу; 24 листопада тепла погода – зима буде теж теплою, і навпаки; якщо вночі на небі багато зірок, то наступного року буде хороший урожай на гриби.

В народі 24 листопада часто називали “Федора Студита” або “Федора Мороза”. Інколи також з’являлися назви “Санниця” та “Поминальник”. Біля ікони святого Феодора цього дня було прийнято молитися для захисту від нападу диких звірів і пожеж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикмети #звичаї #іменини

Коментарі

Оголошення
live comments feed...