08:28, 22 грудня 2022 р.
Окрім молитви – спеціальний заговір: що варто знати про день Анни вагітним, безплідним і бджолярам
22 грудня християни східного обряду відзначать свято Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною.
У Євангелії на цей день не описано подій свята, однак слова, сказані там, відкривають нам духовну сторону зачаття Богородиці. Адже саме воно стало першим променем надії — початком приготування до приходу Месії, пише Ніжин-сіті.
Історія свята
Згідно з церковним переданням, Анна була дружиною Іоакима. Разом подружжя прожило багато років. І хоч були заможною родиною, не було у них дітей, про що вони обидва дуже сумували.
Щоб зрозуміти всю глибину горя, сучасній людині потрібно знати, що в ті часи євреї вважали, що бездітність – це покарання за гріхи і ганьба. Іоаким і Анна не тільки вели праведне життя, допомагали бідним, але і благали Господа про милосердя. Приміром, Іоаким пішов у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя дитини. Молилася і Ганна.
Бог зглянувся над ними. І вже в досить похилому віці Анна зачала і народила Марію, яка згодом стала матір’ю Ісуса Христа.
22 грудня – традиції та звичаї дня
У народі в День святої Анни прийнято було молитися святій про зцілення від безпліддя. Ще 22 грудня відбувається святкування чудотворної ікони Божої Матері «Несподівана радість». Перед іконою Божої Матері “Несподівана Радість” моляться про зцілення від душевних недуг, про звернення заблукалих, про спокуту гріхів, за дітей, при глухоті.
Вагітним жінкам в цей день було прийнято постити. Вагітні просили в цей день у Всевишнього подарувати їм легкі пологи.
22 грудня бджолярі вважали своїм святом. Після ранкової служби вони йшли в бджоляник, де розташовувалися вулики. Ворушили кожен вулик і читали спеціальний заговір. Згідно з повір’ям, такий ритуал допомагав в наступному році отримати багато меду.
У цей день без особливої потреби з дому намагалися не виходити. Вірили, що вечорами дикі звірі збираються в зграї і нападають на людей.
Народні прикмети на 22 грудня
Після Ганни сонце повертає на літо, а зима — на мороз.
Казала Ганна, що надія марна. Ясне сонце — на Новий рік буде сильний мороз, якщо хмарно, на деревах іній — під Новий рік буде відлига.
Яка Ганна до полудня, така зима до кінця грудня. Яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки. Коли іній вкриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю. Коли йде дощ – вся весна буде дощовою.
Тихий і безвітряний день – на врожай садовини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:29, 2 вересня
17:36, 5 вересня
06:39, 27 серпня
10:33, 2 вересня
live comments feed...