10:29, 26 грудня 2022 р.
Високооплачувана робота в Польщі для українців, зарплати просто вражають: потрібне лище одне
На десятому місяці війни умови на польському ринку праці змінилися. Якщо у перші місяці роботодавці не задумуючись брали українців на різні посади навіть без знання польської мови, то зараз польська мова стає обов’язковою, без неї можна знайти роботу хіба що на конвеєрі.
Раніше до шкіл, дитсадків готові були брати на роботу асистентками навіть українок без педагогічної освіти. Але сьогодні, щоби працевлаштуватися асистенткою до школи, треба мати педагогічну освіту і знати українську та польську мови, пише ukrayina.pl.
Медикам також нелегко. Українські лікарі та медсестри помалу осідають у польських медичних закладах. Але без підтвердження диплома та знання польської мови вони можуть розраховувати лише на роботу помічника. Для керівників лікарень, де через кадрову нестачу є проблема з плануванням у вихідні чи святкові дні, робота іноземців виявляється просто знахідкою.
Останні дані, отримані Polityka Zdrowotna від Міністерства охорони здоров’я, свідчать, що з початку 2021 року лікарі зі сходу подали загалом 2942 заяви на отримання умовних ліцензій на практику.
"У мене є анестезіолог, терапевт зі Сходу. Я планую найняти ще одного терапевта, хоча процедури узгодження тривають місяцями. І вони дуже добре справляються з роботою. На жаль, палати ускладнюють їм роботу. Ці сутички незрозумілі, тому що медики зі сходу не є конкуренцією для наших", — зазначає в коментарі politykazdrowotna.com Єжи Вєльголевський, директор шпиталю в Макуві-Мазовецькому.
На початку війни експерти Департаменту економічного аналізу та досліджень Нацбанку Польщі прогнозували, що знайти роботу в країні зможуть 350-750 тисяч біженців, залежно від загальної кількості тих, хто виїжджає через війну (експерти вважали, що таких людей буде від 3 до 8 мільйонів). Але вони дуже помилилися.
На початку грудня Заклад соціального забезпечення Польщі (ZUS) повідомив, що вже понад 744 тисячі українців офіційно мають роботу та соціальне забезпечення, і це найбільша група іноземців, які працюють у Польщі.
Разом із тим, за словами Марлєни Мальонг, міністерки сім?ї та соціальної політики Польщі, у країні спостерігається найнижчий рівень безробіття в ЄС. Тобто говорити, що українці відібрали роботу у поляків, ніяк не можна.
"Для багатьох роботодавців Польщі поява українців стала шансом заповнити кадрові прогалини, з якими вони мали справу тривалий час. Вони почали публікувати вакансії українською мовою, відкриваючи можливості ринку праці. Оголошення стосувалися передусім вакансій, де не вимагали знання польської мови», — розповіла в коментарі "Громадському" Александра Весоловська, менеджерка порталу з працевлаштування praca.pl.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...