• Головна
  • Менструальний цикл. Все що потрібно знати про критичні дні
Новини компаній
12:43, 9 січня 2023 р.

Менструальний цикл. Все що потрібно знати про критичні дні

Новини компаній
Менструальний цикл. Все що потрібно знати про критичні дні

Менструальний цикл - це фізіологічні послідовні зміни в організмі жінки, спрямовані на настання вагітності. Незначні порушення цього процесу можуть свідчити про проблеми в репродуктивній сфері.

Які основні події відбуваються упродовж менструального циклу?

  • менструація: відбувається зниження рівня гормонів крові, відторгнення функціонального шару ендометрію та виділення її з кров'ю;
  • перша фаза циклу: у яєчниках відбувається зростання та дозрівання фолікула з яйцеклітиною, синтез естрогенів;
  • овуляція.
  • друга фаза циклу: у яєчнику утворюється жовте тіло, яке синтезує прогестерон.

Що таке овуляція?

Овуляція – це розрив зрілого фолікула, у результаті готова до запліднення яйцеклітина потрапляє у черевну порожнину. Без овуляції зачаття вагітність неможливі.

Хоча овуляція в перші роки після приходу менструації відбувається не щомісяця, настання вагітності у 11-12-14-річних дівчаток за раннього початку статевого життя цілком імовірно.

Тривалість

Після 16 років зазвичай встановлюється певний ритм менструального циклу - від початку менструації до першого дня наступної менструації проходить 21-32 дні. У 75% жінок тривалість менструального циклу становить 28 днів, у 10% - 21 день, у 10% - 32 дні. Менструальна кровотеча продовжується в середньому 3-5 днів. Протягом усього репродуктивного періоду життя жінки (в середньому з 18 до 45 років) менструальний цикл, як правило, не змінюється, за винятком періодів вагітності та лактації, коли припиняються менструації

Рясні виділення

Необхідно розуміти, що болючі та рясні менструації — привід звернутися до лікаря. Оскільки болі різної інтенсивності та слабкість через надмірну втрату крові з подальшим падінням рівня гемоглобіну та заліза можуть значно знижувати якість життя жінки.

Увага! Не відкладайте похід до лікаря! Порушення менструального циклу говорять про наявність патологічних процесів у жіночому організмі та можуть призвести до безпліддя.

ЧОМУ ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ ВИХОДЯТЬ ЗГУСТКИ КРОВІ?

Іноді жінки спостерігають, як виходить досить великий потік крові. Виглядає лячно та відчуття не з приємних. Але це також варіант норми. Наше тіло під час критичних днів виробляє антикоагулянти, які перешкоджають згортанню менструальної крові. Іноді, якщо місячні дуже рясні, антикоагулянти не справляються з усім обсягом крові та вона все-таки згортається.Так з'являються ті згустки, що виходять під час місячних. Якщо ж згустки понад 2 см в діаметрі – це привід звернутися до лікаря.

ЧОМУ ЦИКЛ МОЖЕ БУТИ НЕ РЕГУЛЯРНИМ?

Повторимося – невеликі коливання циклу цілком допустимі. Наприклад, одного місяця менструальний цикл може тривати 28 днів, наступного — 30, а ще за кілька місяців — 29. Відхилення до 7-9 днів вважаються нормою і є патологією. Більш тривалі (або навпаки — надто короткі) проміжки перед менструацією мають насторожити та стати приводом для звернення до лікаря.

Втім, є кілька випадків, коли нерегулярний цикл вважається нормальним:

  • у дівчаток і у перші роки після початку менструації;
  • у жінок, чиї діти перебувають на грудному вигодовуванні.

Крім того, характер та регулярність місячних може почати змінюватися, коли жіночий організм наближається до менопаузи. Середній вік її настання - 51 рік, але зміни можуть з'явитися і схвилювати вже в 40 років.

ЧОМУ БОЛИТЬ ЖИВІТ ПРИ МЕНСТРУАЦІЇ?

Болючі відчуття при місячних зустрічаються досить часто, але при цьому вони не є обов'язковим симптомом. Деякі жінки переносять місячні зовсім безболісно.

Біль пов'язаний зі скороченнями матки, у деяких випадках хворобливі відчуття стають настільки інтенсивними, що заважають вчитися, працювати, виконувати домашні та інші справи. Якщо при місячних ти завжди п'єш знеболювальне, а перші дні циклу перетворюються на жахливий болісний кошмар, не терпи, а звертайся до лікаря. Не виключено, що такий біль – ознака ендометріозу чи запального захворювання тазового дна.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАТРИМКИ МЕНСТРУАЦІЇ

Зберегти жіноче здоров'я допоможе дотримання простих правил профілактики. Для профілактики затримки місячних рекомендується:

  • приймати гормональні препарати тільки за рекомендацією та під наглядом лікаря;
  • не приймати гормональні препарати екстреної концентрації;
  • дотримуватися режиму сну та харчування;
  • уникати фізичного та емоційної перенапруги;
  • регулярно (мінімум 1 раз на рік) проходити профілактичне обстеження у гінеколога;
  • своєчасно лікувати усі захворювання.

Репродуктивне здоров'я жінки насамперед залежить від неї самої. У тому числі за умови дотримання профілактичних заходів та постійного моніторингу стану жіночого здоров'я можливо ефективно підтримувати нормальний менструальний цикл.

Записуйтесь на профілактичний огляд до лікаря за номером телефону 068 752 52 52 та будьте здорові!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал тернопіль #новини оксфорд медікал тенопіль #менструальний цикл #гінеколог тернопіль
ТОП новини
У травні в Україні вдарить потужний мороз, навіть експерти налякані такою температурою: гроза і град сунуть на тлі шквалів
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Мороз вдарить раптово прямо завтра, в Україні такого стрибка температури не чекали: в якій області рине дощ і злива?
Оголошення
live comments feed...