• Головна
  • Змінили портрет біженця в Європі: у польських магазинах українці залишили мільярди злотих
12:30, 23 січня 2023 р.

Змінили портрет біженця в Європі: у польських магазинах українці залишили мільярди злотих

Змінили портрет біженця в Європі: у польських магазинах українці залишили мільярди злотих

Із початком повномасштабного вторгнення багато українців були змушені покинути Україну. Чимала кількість обрала Польщу для тимчасового проживання. Так, українці у 2022 році підтримали економіку Польщі не лише податками при працевлаштуванні, але й витрачаючи значні суми в польських магазинах.

Про це інформує ukrayina.pl.

Українці у Польщі витратили в 2022 році рекордну суму грошей — за даними Центрального статистичного управління, лише за 3 квартали покупці з України залишили у крамницях 3,8 млрд злотих (майже 1 млрд євро).

За аналогічний період 2021 року українці витратили в польських магазинах удвічі менше грошей.

При цьому поляки відвідують магазини все рідше. Експерти вважають, що великий наплив українців до Польщі де-факто врятував торгові центри та переломив негативну тенденцію відвідуваності. Це спостереження підтверджує директор торгового центру Manufaktura в Лодзі.

"У грудні 2022 року явка була на 7,7 відсотка вищою. У порівнянні з минулим роком оборот був однозначно вищим, ніж у попередньому році. Частка споживачів з України в рейтингу є помітною і закономірною", – каже Славомір Муравський.

У 2022 році до польської столиці прибуло кілька сотень тисяч нових мешканців і це сильно вплинуло на відвідуваність торгових центрів. Керівництво Galeria Północna у Варшаві визнає, що нові групи клієнтів з’явилися вже в перші тижні війни.

У грудні 2022 року кожен п’ятий покупець (18,9%) у торгових центрах Польщі був з України, згідно з даними Selectivv Data Tank. Кількість українців у польських ТЦ зросла майже втричі.

Маріуш Возняковський з факультету менеджменту Лодзького університету вважає, що перебування українців у Польщі вплине на купівельну поведінку та потреби. “Значна частина клієнтів ТЦ — це молодь, віком до 20 років, що може бути особливо важливою інформацією для торгових центрів”, — зазначає експерт.

Керівництво «Galeria Północna» у Варшаві зауважило, що нові групи клієнтів з’явилися вже в перші тижні війни. Тому контент інфокіосків у торговому центрі та на сайті адаптували українською мовою.

Додамо, що дані Головного статистичного управління показують, що за три квартали покупці з України залишили в польських магазинах 3,8 мільярда злотих. Це вдвічі більше, ніж за той же період минулого року. Витрати клієнтів з України становлять аж 83 відсотки. Це вище, ніж у той самий час у 2020 році, хоча все ще нижче, ніж у допандемічний період.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#польща #біженець #гроші #магазини #виручка #портрет_біженця
ТОП новини
"Несамовита гроза накриє ці області, такої жорсткої погоди не чекав ніхто в Україні": де буде дощ і мороз у -1 градус?
"Близько 100 000 чоловіків цього віку відправлять у ТЦК, українцям сказали про риси для мобілізації": повістки і відстрочка
"30 000 грн зарплати на місяць": пенсіонерів, яким потрібна робота, терміново кличуть на вигідні вакансії
"Могутня гроза насувається на ці області, ніхто не думав про таку шалену негоду": де буде дощ, злива і мороз у -2 градуси?
Оголошення
live comments feed...