• Головна
  • Сьогодні почнеться магнітна буря, загалом їх в лютому буде багато: як пережити
09:03, 1 лютого 2023 р.

Сьогодні почнеться магнітна буря, загалом їх в лютому буде багато: як пережити

Сьогодні почнеться магнітна буря, загалом їх в лютому буде багато: як пережити

Лютий буде непростим з погляду магнітних бур, оскільки, за даними сайту Meteoagent, у наступному місяці очікуються затяжні та сильні магнітні бурі, причому з першого дня. Календар бур складений за допомогою супутникових систем NOAA, TESIS наукових міжнародних метеорологічних лабораторій світу.

Лютий розпочнеться одночасно зі спалахом на Сонці, що "вдарить" по магнітному полю Землі, пише Фокус. Найвідчутніші магнітні бурі очікуються в такі дні: 1 лютого; 7-10 лютого; 19–21 лютого.

Якщо говорити про силу магнітних бур, то їх К-індекс очікується на рівні 4. К-індекс – показник геомагнітної активності та класифікатор геомагнітної бурі, який описує відхилення магнітного поля Землі від норми протягом 3-годинного інтервалу. Його значення коливається від 0 до 9, де 9 – найвищий показник.

Магнітні бурі в лютому магнітна буря, метеозалежність, небезпечні дні у лютому. магнітні бурі лютий 2023, магнітні бурі у лютому, спалахи на сонціFullscreen

Термін магнітна буря був уперше введений Александером фон Гумбольдтом (1769-1859) на початку 19 століття для позначення періоду раптового зниження горизонтальної компоненти Н геомагнітного поля, що вимірюється на поверхні Землі. З його ініціативи у 30-х роках 19 століття було створено мережу магнітних обсерваторій.

Вимірювання показали, що варіації магнітного поля під час магнітних бур мають глобальний характер і демонструють загальні закономірності розвитку: різке зниження поля за 10-20 годин і його подальше відновлення протягом 2-6 діб.

Геомагнітні бурі викликаються надходженням до навколоземного простору обурених потоків сонячного вітру та їх взаємодією з магнітосферою Землі. Вони є проявом посилення кільцевого струму Землі, постійно наявного у сфері радіаційних поясів планети.

Масовий викид сонячної енергії, що складається і з протонів і електронів, які подорожують у просторі з надзвичайно високими швидкостями, досягаючи Землі, взаємодіє з магнітним полем та атмосферою.

Унаслідок чого можна спостерігати збої у роботі супутників, відключення радіо, короткострокових неполадок в енергосистемі. Люди, яких називають метеозалежними, у ці дні відчувають нездужання, у них посилюється мігрень, і навіть у здорових спостерігається дратівливість, агресивність, занепад сил. Найбільше страждають від магнітних бур ті, у кого є хронічні захворювання, а також люди похилого віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#магнітна буря
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
"Ніхто з ухилянтів не чекав таких жорстких покарань, названо новий спосіб карати чоловіків з 16 липня": мобілізація і ТЦК
"На тлі спеки в області України пре шалена негода, несамовита злива рине у певній місцевості": де чекати на дощ і грозу
Оголошення
live comments feed...