• Головна
  • По сусідству з Тернопільщиною хлопці знущалися з непритомних дівчат і потім поширювали відео з розпустою і збоченнями в інтернеті (ФОТО)
21:40, 1 лютого 2023 р.

По сусідству з Тернопільщиною хлопці знущалися з непритомних дівчат і потім поширювали відео з розпустою і збоченнями в інтернеті (ФОТО)

Соціальні мережі обурили дії франківчан, які влаштовували вечірки, запрошених дівчат накачували алкоголем і транквілізаторами, і знущалися з непритомних.
Дівчат знімали оголеними, ґвалтували, й активно викладали це в інтернет. Навіть влаштовували прямі трансляції, де виконували «замовлення» глядачів на насильство. Хлопці називали постраждалих шльондрами і супроводжували свої насильницькі дії моралізаторськими коментарями про начебто негідну поведінку дівчат – такою оголошувався сам факт, що вони прийшли на вечірку, пише Гендер в деталях.
Блогерка Ярослава Кравченко поширила відео, надіслане підписницею, і це сколихнуло українське суспільство.

У відповідь на типові звинувачення жертви (читайте

чому «Вона сама НЕ винна» у нашій статті http://bit.ly/3ovnnE1 ), редакторка медіа «Свідомі» Anastasia Bakulina запустила хештег #дівчата_мають_право_казати_ні. Її пост в інстаграм набрав близько 400 тисяч реакцій, що свідчить про здорову реакцію нашої спільноти. Кривдників почали активно шукати.
Особи хлопців вдалося швидко встановити. Це Андрій Ярина та Ярик Домбровський. Їхні дії почала розслідувати Нацполіція – зараз у них обшуки.
Ми звернулись за коментарем до юристки Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем"Tetiana Tehlivets, адже дії хлопців підпадають під цілий «букет» статей з Кримінального кодексу:
 Зґвалтування – тобто вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникнення в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета без добровільної згоди потерпілої особи.
▶️ Зґвалтування, вчинене групою осіб.
▶️ Примушування особи. Домагання.
▶️ Виготовлення та розповсюдження матеріалів, що пропагують культ насильства та жорстокості.
▶️ Виготовлення та розповсюдження порнографічних матеріалів.
Чому ми вважаємо ці дії злочином? Злочин – це суспільно небезпечні дії, діяльність або бездіяльність, вчинені суб’єктом злочину, більш тяжке ніж проступок. Таке визначення надає Кримінальний Кодекс України. Відповідно з тої інформації, яка нам дана засобами масової інформації, відомо, що хлопцям по 20 років, виглядає так, що вони усвідомлюють значення своїх дій та можуть керувати діями, відповідно, вчинені ними діяння підпадають під ознаки злочинів, які містяться в Кримінальному Кодексі.
Подальші дія та реакція багато в чому залежать від того, що саме буде доведено та які докази будуть знайдені. Наразі побачені нами картини підпадають під частину 1 та 3 статті 152 КУК. Далі важливим буде зібрати усі дані про дівчат: чи були вони повнолітніми, у якому вони були стані, які наслідки для їхнього здоров’я та психіки тощо.
 Відповідно до закону, ґвалтівників очікує позбавлення волі строком від 5 до 10 років, але також можливе покарання терміном від 7 до 12 років, якщо ми говоримо про групу осіб, якими було скоєно злочин.
Також у цій ситуації працює стаття 153 Кримінального Кодексу України, яка свідчить безпосередньо про сексуальне насильство, тут можливе позбавлення волі від 5 до 7 років. Також є 314 і 315 статті КУК, які регулюють відповідальність за використання та схиляння до вживання наркотичних та психотропних речовин, і також передбачають позбавлення волі строком від 2 до 5 років.
 Як результат, маємо сукупність багатьох статей, і чітко передбачити, яким буде покарання, поки важко. Доведення до безпорадного стану є обтяжуючою обставиною тут, і ця обставина може зіграти роль для обрання більш довгого терміну позбавлення волі особи, наприклад.
Що робити, якщо ви стикнулись з подібною ситуацією як свідок чи постраждала?
Насамперед, зібрати доказову базу — скріншоти, записи відео, й з нею звертатися з заявою про злочин до правоохоронних органів. І головне — знати, що ви ні в чому НЕ винні.
Сьогодні соцмережі переповнені обговоренням постраждалих, їхньої поведінки і іншими типовими звинуваченнями жертв. Ми не будемо це неподобство коментувати.
Обговорювати жертв злочинів — погана звичка нашого суспільства. Натомість маємо обговорювати дії кривдників і тих, хто відповідальні за їхнє виховання. Нас цікавлять батьки цих хлопців, їхні родичі, друзі, вчителі, священики — хто їх навчив, що пхати пальці в геніталії непритомних дівчат і знімати це на відео є припустимим?
Керівниця і головна редакторка експертного ресурсу Гендер в деталях Тамара Злобіна (Tamara Zlobina) звертає увагу, що ми маємо справу не лише з одиничним злочином, а з системною проблемою українського суспільства. Нам слід звернутися до Міністерство освіти і науки України за роз’ясненнями, в якому стані є сексуальна освіта в українських школах? Адже ці хлопці були настільки впевнені, що їхні дії є нормальними, що без жодного остраху оприлюднювали їх.
Це означає, що на жодному етапі освітнього процесу, ні в школі, ні в родині, ні в церкві, їм не пояснили, що таке принцип добровільної згоди, як визначається зґвалтування, що таке елементарна повага і культура статевого життя.
Також варто задати кілька питань Івано-Франківська міська рада і міському голові Руслан Марцінків, які відомі пропагандою релігії і захистом так званих «традиційних цінностей».
Ще в 2021 році Івано-Франківська міська рада підтримала звернення депутата Ярослава Дубаса до Верховної Ради та Кабміну не ратифіковувати Стамбульську конвенцію — міжнародну конвенцію, спрямовану власне проти всіх видів гендерного насильства. Дубас під час виступу аргументував це тим, що «Україна має ввійти в Європу з просімейним, християнським обличчям, захищати жінок та сім'ї».
Також ця міськрада під проводом мера випускала звернення проти ЛГБТ спільноти.
Нагадаємо, що саме Рада Церков є активною противницею гендерної рівності, прав жінок та ЛГБТ людей, церква виступає проти сексуальної освіти в школах. І ось з міста, відомого своїм консерватизмом і релігійністю, походять вилупки, які ґвалтують дівчат і нахваляються цим! Можливо, у цій схемі щось не працює?
Без сексуальної освіти, без чесної і відвертої розмови з дітьми про безпеку, кордони, повагу, без популяризації гендерної рівности, без боротьби з гендерним насильством ніхто не буде у безпеці — адже саме спільнота має навчати адекватної поведінки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#збочення #насилля
Оголошення
live comments feed...