• Головна
  • Гратись із людським життям не можна!
Партнерський спецпроект
10:30, 11 лютого 2023 р.

Гратись із людським життям не можна!

Партнерський спецпроект
Гратись із людським життям не можна!

Майже рік минув від початку повномасштабного вторгнення, а належного сповіщення населення про повітряну тривогу у більшості українських міст та сіл досі немає.

Дослідивши дане питання, журналісти 0352.ua  дізнались, що є населені пункти у яких повідомляють про повітряну тривогу церковними дзвонами, і це в той час, коли гіперзвуковий ракетний комплекс "Кинджал" долає відстань у 244 кілометри за одну хвилину. Чи встигне добігти черговий до церковних дзвонів за одну хвилину? А якщо тривога уночі?

Є села, у яких сповіщають про ракетну загрозу рупорними гучномовцями з автомобілів, що їздять вулицями. Але скільки часу потрібно для того, аби взимку автомобіль прогріти? Чи доцільно щоразу витрачати кошти на паливо? Що робити у разі технічної поломки автомобіля?

У кількох населених пунктах знайшли вихід і реанімують старі радянські системи оповіщення. Але чи доцільно це? І як взагалі зрозуміти із лунаючої сирени, яке небезпека загрожує населенню? Застосував ворог хімічну зброю, чи трапився землетрус?

Сучасна система оповіщення населення - це не забаганка, а вимога часу

Із таким девізом працює Українське інформаційне агентство “Вуличне радіо”.

Його керівник Олег Нитка поділився із журналістами 0352.ua власним досвідом багаторічних розробок та впровадження системи сповіщення у різних містах України.
Система сповіщення "Вуличне радіо" передає не лише звуку сирени, а й голосове повідомлення.

Чому ж така важлива наявність голосового повідомлення у системі сповіщення?

Розглянемо приклад.
Ворог здійснив хімічну атаку зарином. Зарин - нервово-паралітична речовина, яка важча за повітря. Що робить людина почувши повітряну тривогу? Спускається у підвал, де небезпека отруєння значно вища.

Наявність же голосового повідомлення після сирени дає зрозуміти, яка небезпека людині загрожує та який алгоритм її подальших дій.

Нема світла - не звучить сирена

Через постійні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру, в Україні почались аварійні та планові вимкнення електроенергії. Системи сповіщення старого зразка не працюють у разі відсутності світла. Як правило, за відсутності світла зникає або погіршується якість мобільного інтернету. А отже людина просто не може знати, про небезпеку, яка їй загрожує.

Сучасна система сповіщення “Вуличне радіо” при відключенні електроживлення працює від акумуляторних батарей, що дозволяє протягом тривалого терміну працювати безперебійно. 

Українське виробництво та програмне забезпечення

Над створенням системного забезпечення для системи сповіщення “Вуличне радіо” почали працювати ще до початку війни, у 2013 році.
За ці роки власну систему сповіщення “Вуличне радіо” було презентовано на різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних виставках.

"На виставці "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА" у 2021 році були представлені три розробники системи сповіщення. Учасників з України було два і третій іноземний учасник. Проте, чи варто взагалі залучати до таких справ іноземців? Чи може будь-яка інша країна контролювати систему сповіщення в Україні, незважаючи навіть на сьогоднішні позитивні стосунки між нашими державами. Тому для нас було важливо створити систему, яка має виключно Українське походження, збирається виключно на Українських підприємствах і розроблене в нашій країні", - зазначив керівник компанії.

Система сповіщення “Вуличне радіо” - українська розробка! Все обладнання виготовляється в Україні, відповідає нормативно-правовій базі та має відповідні сертифікати.

Гратись із людським життям не можна

Одним із перших міст де взялися за модернізацію системи сповіщення став Тернопіль. У місті встановили кілька точок з обладнанням системи сповіщення "Вуличне радіо".  І тепер тернополянам легко зрозуміти почалась чи завершилась повітряна тривога.

Про роботу системи сповіщення ми запитали й самих тернополян. У тих районах, де встановлена система сповіщення “Вуличне радіо” мешканці відгукуються дуже позитивно про її роботу.

“Чудово, що після довгих гудків є голосове повідомлення, бо іноді коли повітряна тривога лунає одна за одною важко зрозуміти чи це знову тривога, чи відбій. І ти просто не знаєш йти в укриття, чи вертатись додому”, - розповідає пані Оксана.

Гратись із людським життям не можна!, фото-4

У Байковецькій та Товстецькій ОТГ, що на Тернопільщині також встановили систему оповіщення “Вуличне радіо”. Наші журналісти запитали місцевих мешканців, чи задоволені вони роботою системи сповіщення, і негативних відгуків не отримали. Позитивні відгуки про роботу системи оповіщення ми отримали й від мешканців Староконстянтинова, що на Хмельниччині.

На сьогодні обладнання ТОВ "Українське інформаційне агентство "Вуличне радіо" встановлене і успішно працює в таких містах як: Тернопіль, Рівне, Івано-Франківськ, Дубно, Козятин, Долина, Мирогоща, і громадах: Байковецька ТГ, Товстенська ТГ, Сатанівська ТГ, Закупинецька ТГ, Старокостянтинівська ТГ, Старосинявська ТГ, Теофіпольська ТГ, Чемеровецька ТГ, Богородчанська ТГ, Гощанська ТГ, Хорольська ТГ, Сарненська ТГ, ДубівськаТГ, Вишевицька ТГ, Невимовська ТГ, Чугуївська та інші.

Сучасне обладнання та просте управління

У компанії пропонують кілька варіантів обладнання для системи сповіщення.

У ТОВ "Вуличне радіо" зазначають, що все залежить від багатьох факторів - низькоповерхова чи високоповерхова забудова в населеному пункті, приміщення це чи парк, завод чи супермаркет.

Нашим журналістам керівник компанії показав і технічну сторону системи сповіщення “Вуличне радіо” - особистий кабінет з якого і здійснюється керування системою.

Система управління доволі проста і  дозволяє кількома кліками комп’ютерної мишки транслювати необхідне повідомлення.

В режимі “реального часу” можна побачити й технічні несправності обладнання.

ТОВ "Вуличне радіо" надає гарантійне та пост гарантійне обслуговування обладнання.

Модернізація системи оповіщення не забаганка, а вимога закону

У 2018 році Кабінетом міністрів України було затверджено розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуації". 

Відповідно до затвердженого плану, до 2024 року органи місцевого самоврядування повинні провести реконструкцію місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення. Проте на практиці усе інакше...

В країні триває війна, ворог стає все підступнішим, а кілька хвилин можуть стати вирішальними для людини. Тому так важливо, аби почувши сигнал про небезпеку, ми розуміли куди нам бігти та як рятуватись.

Будь-яку додаткову інформацію про систему сповіщення "Вуличне радіо" ви можете отримати на САЙТІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#система_сповіщення #безпека #законодавство #вуличне_радіо #повітряна_тривога #обладнання #управління #система #оповіщення_населення #загроза #газ
Останні новини
Оголошення
live comments feed...