• Головна
  • У Тернополі пік інфекційних захворювань
17:30, 31 липня 2013 р.

У Тернополі пік інфекційних захворювань

Літо - не лише час для відпочинку відпочинку, але й пік інфекційних захворювань. Цього року вже близько 2000 тернополян захворіли на інфекційні захворювання, а на паразитарні - 690, з них - 434 людини, переважно діти, заразились аскаридозом. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, хворих на аскаридоз, побільшало на 36%. Медики б'ють на сполох.

З настанням тепла віруси інфекцій активізуються, а кількість хворих на інфекційні та паразитарні захворювання зростає. Найпоширенішим серед паразитарних захворювань у Тернополі  є аскаридоз, кажуть у міській санепідстанції, передає tv4. А хворіють ним переважно діти. Втрата апетиту, нудота, головний біль, зумовлені загальною інтоксикацією організму й ураженням травної та нервової систем - основні ознаки аскаридозу.

Богдана Козяр, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції:"Це гельмінти, які мають розмір, самка 40 сантиметрів, самець - до 50 сантиметрів. Попадаючи в організм дитини,це є травма. По-перше, це є механічна дія, токсична дія на організм. Попадаючи в організм з током крові ці гельмінти заносяться в печінку, в легені, в серце і також  при цьому дитина страждає, тому що починаються болі в животі і починається кашель".

Паразитарні захворювання - це так звані хвороби брудних рук, каже Богдана Козяр. А заразитись можна через їжу та воду, у яких є личинки аскарид, або випадково через частинки грунту. Тому з метою профілактики епідеміологи радять перед тим як з'їсти, облити овочі та фрукти гарячою водою. При високих температурах личинки гинуть.

Богдана Козяр, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції:"Не купувати продукти, які продаються безпосередньо з грунту, тому що в грунті є ті яйця аскарид. Нами з початку літа також проводиться зовнішнє обстеження на наявність яєць гельмінтів, це в місцях масового відпочинку населення. Зокрема, в парках, особливо там, де є дитячі площадки. Ми повиявляли і в гідропарку, в парку Національного відродження, яйця аскарид на спорудах, де діти граються".

Окрім того, нещодавно працівники санстанції на вулиці Шептицького, де процвітає стихійна торгівля, виявили капусту, заражену личинками аскарид. Для того аби вберегтись від інфекції епідеміологи радять дотримуватись правил особистої гігієни, а також не купувати продукти на стихійних ринках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...