• Головна
  • "Масштабна перевірка пенсіонерів почнеться вже скоро, будуть радикальні зміни": експерти сказали про українців, у яких зникне пенсія
18:38, 24 лютого 2023 р.

"Масштабна перевірка пенсіонерів почнеться вже скоро, будуть радикальні зміни": експерти сказали про українців, у яких зникне пенсія

"Масштабна перевірка пенсіонерів почнеться вже скоро, будуть радикальні зміни": експерти сказали про українців, у яких зникне пенсія

В Україні Мінфін повірить пенсіонерам та іншим одержувачам соціальних виплат. Громадяни, які незаконно отримували кошти, мають повернути їх добюджету.

Як інформує "biz today.ua", багато українських пенсіонерів можуть залишитися втратити свої виплати. Мінфін розпочинає масштабну перевірку одержувачів пенсії. Дані звірятимуть за кількома реєстрами. При виявленні розбіжностей, неточності та помилки усуватимуться.

У відомстві розробили проект наказу "Про затвердження Методики верифікації пенсійних виплат та щомісячного довічного грошового утримання", який ще не набрав чинності. Його представлено на сайті Федерації профспілок України для обговорення. Ознайомитись із документом можна за адресою: https://oldspo.fpsu.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=9136&catid=10&Itemid=0.

Верифікація проходитиме у три етапи:

перевірка персональних даних про пенсіонерів;

валідація - перевірка дотримання вимог обміну інформацією щодо персональних даних пенсіонерів;

перевірка правомірності надання пенсій та щомісячного довічного грошового утримання.

Дані, якими володіє Пенсійний фонд, будуть звірятися з даними інших джерел, які надають інформацію про реципієнтів ПФУ. При виявленні невідповідності даних виплату пенсій припинять або одержувача змусять повернути переплату, отриману незаконним шляхом.

Документи, що подаються у процесі оформлення виплат пільговикам, перевіряють органи соціального захисту, до яких звертається українець, а згодом - Мінфін. Він стежить за фінансовими операціями людини, зокрема надходженням великих сум на рахунок, покупками авто тощо. У системі зберігаються дані протягом трьох років після того, як українець перестав отримувати пільги.

Мінфін готує масштабну перевірку пенсіонерів та одержувачів соцвиплат: хто ризикує залишитися без грошей

Міністерство фінансів, яке повірить фінансові потоки пенсіонера, не застосовуватиме до нього штрафних санкцій. Воно передасть дані до Мінсоцполітики, де ухвалять рішення щодо нарахування чи скасування призначених виплат. На фейкового пенсіонера чи пільговика можуть подати до суду та конфіскувати майно.

Нагадаємо, що у березні в Україні планується підвищення пенсій – індексація на рівні 20%. Стало відомо, хто може розраховувати на виплати 1500 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсія #стаж #Україна
ТОП новини
"ТЦК підготували чоловікам жорстку несподіванку, цих людей мобілізують після 16 липня першочергово": повістки і ЗСУ
"Колосальна злива пре в деякі області України, потужний дощ заллє вулиці цих міст": куди суне гроза, негода і холод
"Тотальна злива пре в одну з областей України, шалена негода вируватиме прямо завтра": суне дощ, холод і гроза
"Навіжений дощ рине на ці міста прямо завтра, синоптики застерегли про потужну негоду": буде злива, гроза і холод
Оголошення
live comments feed...