• Головна
  • За виготовлення та заповнення заяви при видачі паспорта тернополянам нав’язували платні послуги
18:30, 1 серпня 2013 р.

За виготовлення та заповнення заяви при видачі паспорта тернополянам нав’язували платні послуги

Органами прокуратури області проведено перевірки з питань додержання вимог законодавства про адміністративні послуги у діяльності управління Державної міграційної служби у області та його територіальних підрозділах, у ході яких виявлено, що управлінням Державної міграційної служби у області не забезпечено додержання принципу відкритості та прозорості при наданні громадянам адміністративних послуг.

Зокрема, прокурорськими перевірками встановлено, що працівники міграційної служби спрямовують всіх громадян, які звертаються за отриманням будь-якої адміністративної послуги, до представників Тернопільської філії ДП «Документ» для заповнення заяви та отримання реквізитів рахунків, на які необхідно сплатити кошти. 

Таким чином, у суб'єктів звернень складається хибна думка про те, що представники Тернопільської філії ДП «Документ» є працівниками управління Державної міграційної служби в області, а тому їх послуги є обов'язковою складовою частиною адміністративної послуги.

Більше того, у всіх виписках з реквізитами рахунків, які видаються громадянам, одночасно зазначено, що оплачувати потрібно за виготовлення та заповнення заяви про видачу паспорта (послуги ДП «Документ») – 30 грн. та державне мито – 34 грн.  Вважаючи, що оплата вказаних коштів є обов'язковою передумовою для видачі паспорта громадянина України, заявники сплачують вказані суми у повному обсязі. 

Однак, органом влади заявників не повідомляється про добровільність отримання послуги з виготовлення та заповнення заяви та оплату за неї коштів у сумі 30 грн. на рахунок ДП «Документ».

З метою усунення виявлених порушень вимог законодавства, міськрайпрокурорами начальнику управління Державної міграційної служби у області в червні-липні поточного року внесено 13 подань, за результатами розгляду 2 із яких до відповідальності притягнуто 2 посадових осіб. Інші документи прокурорського реагування перебувають на розгляді. Також на розгляді перебуває подання, внесене прокуратурою області начальнику управління Державної міграційної служби в області. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Шалений снігопад накриє ці області України в кінці березня, холод суне в цілий регіон": синоптики про сніг
"Жахливий снігопад накриє Україну з лютою силою, потужна гроза хлине на ці області": синоптики про холод у березні
"Мобілізація в Україні": до ЗСУ призивають знятих та виключених з військового обліку чоловіків, юрист пояснив причину
"Долар готує неприємний сюрприз?": фахівці пояснили, чого чекати від курсу валют найближчим часом
Оголошення
live comments feed...