• Головна
  • За кілька місяців ліквідують міську прокуратуру Тернополя?
10:35, 2 серпня 2013 р.

За кілька місяців ліквідують міську прокуратуру Тернополя?

Про це в інтерв'ю виданню «Коммерсант-Україна» розповів радник Президента Андрій Портнов, який курирує розробку даного законопроекту.

 «Ліквідуються 122 спецпрокуратури - будуть розформовані всі військові, екологічні, транспортні прокуратури ... Вводиться уніфікована трирівнева система прокуратури - будуть місцеві прокуратури (аналог районних), регіональні (аналог Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських прокуратур) і Генеральна прокуратура. Це означає, що міські прокуратури в обласних центрах також ліквідуються », - зазначив Портнов.

За його словами, після ліквідації загального нагляду та скорочення функції представництва держави в судах вони втрачають практично всі свої функції та повноваження.

«Нам незрозуміло, чому до цих пір в деяких обласних центрах прокуратура жила в режимі чотирьохрівневої системи - були і районні, і міські, і обласні прокуратури. Ясно, навіщо це було потрібно прокурорам - є думка, що «чим більше, тим краще». Але тепер система буде уніфікована», - зазначив Портнов.

За його словами, 2 серпня документ буде направлений до Венеціанської комісії.
«Ми розраховуємо, що Венеціанська комісія у вересні зробить свій висновок. Ми очікуємо конструктивних пропозицій і зауважень європейських експертів, на основі яких документ буде відкоригований », - підкреслив радник Президента, додавши, що для внесення змін з урахуванням висновків ВК необхіднао ще тиждень, після чого документ буде направлений до Верховної Ради.

Радник Президента зазначив, що ліквідація прокуратур почнеться відразу ж, як тільки буде отримано висновки ВК. Цей процес обмежений шістьма місяцями. Такий же термін відведений на створення органів самоврядування, кваліфікаційних комісій, а після їх створення дається кілька місяців, щоб закон набув чинності в повному обсязі. Ми прогнозуємо, що цей процес завершиться в другій половині 2014 року. Загальний нагляд ліквідується вже після створення всіх необхідних органів», - підкреслив Портнов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...