• Головна
  • «Цвітіння» Тернопільського ставу треба перечекати
16:00, 2 серпня 2013 р.

«Цвітіння» Тернопільського ставу треба перечекати

Страшенний сморід викликають на cтаві синьо-зелені водорості. Вони цвітуть вже другий тиждень.

У соцмережах багато тернополян скаржаться на те, що неприємний запах завадив їхньому відпочинку на березі водойми. До того ж у такій воді неможливо купатися.

Як виявилося, порятунку від цього немає. Масове розмноження синьо-зелених водоростей припадає на кожне літо у період підвищення температури повітря.

- Нема засобу боротьби з синьо-зеленими водоростями, – пояснює начальник держуправління охорони навколишнього природного середовища в області Орест Сінгалевич. – Цей період потрібно просто перечекати.

Причину виникнення цих водоростей у нашому Ставі пояснити важко, додає посадовець. Вони з’явилися через зміни у навколишньому середовищі. На Тернопільському ставі ці водорості цвітуть щоліта вже близько 30 років. Тай взагалі 70 % водойм України мають таку проблему.

-  Синьо-зелені водорості поширені у ставках чи річках, де стоїть вода чи повільна течія,  розповів 20 хвилин пан Сінгалевич. – Вона нагрівається і це призводить до ефекту “цвітіння”. Приміром, у холодних Карпатських річках, де швидка течія, такої проблеми немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...