• Головна
  • На Тернопільщині ювілейний – п’ятнадцятий фестиваль «Дзвони Лемківщини» зібрав до 30 тисяч гостей (відео, фото)
09:05, 4 серпня 2013 р.

На Тернопільщині ювілейний – п’ятнадцятий фестиваль «Дзвони Лемківщини» зібрав до 30 тисяч гостей (відео, фото)

Спільною молитвою на Ватряному полі розпочнеться сьогодні, 4 серпня, другий день лемківських фестин на Тернопіллі.

Нагадаємо, XV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини" проходить 3-4 серпня у Монастириській. У ньому беруть участь професійні та аматорські колективи та окремі виконавці з України, Польщі, Словаччини та інших країн. Загалом – майже 1000 виконавців!

Підготовка до ходу-парадективів через місто у «Лемківське село» - на Ватряне поле

- Очікуємо цього року до 30 тисяч гостей, адже фестиваль ювілейний – п’ятнадцятий! – каже голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Олександр Венгринович. – Люди приїхали з усіх куточків України, Польщі, Словаччини. Є навіть із США та Росії. Ми матимемо гарне свято у цій мальовничій місцевості на лісовій галявині.

У програмі - концерти, виставка робіт майстрів народної творчості – вишивки, різьби, гончарства, лозоплетіння, живопису, декоративно-прикладного мистецтва. Найвідомішим лемкам України дозволили підняти прапор фестивалю і запалити традиційну ватру.

Відпочивали і розважалися гості свята пів-ночі, адже молодіжні забави розпочалися лише о 23.00. На сцену вийшли місцеві гурти, а також Марічка Яремчук і гурт "Козак-систем". Завершилося дійство феєрверком.

Сьогодні ж, о 10.00 – Служба Божа на Ватряному полі, о 12.00– продовження святкового концерту. Урочисте закриття Фестивалю призначили на 18.00.

До речі, наймолодших учасників Всеукраїнського фестивалю "Дзвони Лемківщини" зібрала "Дитяча ватрочка". Вона проходила поруч із "дорослою" - на території урочища Бичова, - пише "20 хвилин". Діти мали власну сцену і навіть свою ватру! До участі у виступах зголосилося близько 20 юних виконавців і колективів з Тернопільської області, а також гості з Івано-Франківщини. Поруч із місцем дитячого свята відбувся фестиваль лемківської кухні,.  

Довідка

Лемки  — етнографічна група українців. Мешкали в українських Карпатах (по обох схилах Східних Бескидів) між ріками Сяном і Попрадом у межах сучасної Польщі, та на північний захід від ріки Уж у Закарпатті до ріки Попрад у Словаччині. Внаслідок т. зв. "репатріації" або "евакуації" 1944-1946 років більшість лемків (482 тис.) переселили на територію УРСР, а решту (200 тис.) уже під час операції "Вісла" — на північно-західні землі Польщі.

Вперше назву "лемки" ввів у історію та літературу Йосип Левицький у передмові до власної "Граматики руської або малоруської мови в Галичині" (1831 р.). Згодом цю назву вжили Олексій Торонський, Володимир Хиляк та інші. Відтак самі лемки та їхні сусіди почали називати свою етнографічну територію Лемківщиною.

лемки

 

лемки1

 

лемки2

 

лемки3

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...