• Головна
  • Вступна кампанія в ТНЕУ: аномальні явища чи корупційна схема?
08:30, 5 серпня 2013 р.

Вступна кампанія в ТНЕУ: аномальні явища чи корупційна схема?

Давно ні для кого не секрет, що українська система освіти далеко не ідеальна, тому філософствувати на цю тему я не буду, всі й так знають, що до чого, а особливо ті, хто навчається чи нещодавно закінчував ВНЗ.

Мова піде про етап поступлення на 5 курс, освітньо-кваліфікаційний рівень “Магістр”, пише "Молодь". Гортаючи ввечері 1 серпня френд-стрічку в одній із соцмереж, в поле мого зору потрапив скріншот з рейтингами вступників на магістратуру. До скріншота був прикріплений напис “корупція лізе у всі діри”.

Придивившись, побачив цікаву картину – в топі рейтингу було видно декілька позицій з низьким середнім балом за 4 роки навчання і дуже високим балом за вступні іспити, що в сумі дало хорошу позицію в загальному рейтингу. З’ясувавши, якого навчального закладу цей рейтинг, і дізнавшись у студента, який розмістив скріншот, що не тільки “підтягують” бал за вступні екзамени “трієчникам”, а й “валять” студентів з високими балами. Мова йде про вступ на освітньо-кваліфікаційний рівень “Магістр” Тернопільського національного економічного університету.
31 липня закінчилась вступна кампанія і з 1 серпня на сайті  ”Інформаційна система  ”Конкурс”“ були оприлюдненні рейтинги першої хвилі вступників.

На цьому ж сайті  знаходжу потрібний мені ВНЗ  і заходжу на сторінку з переліком спеціальностей і напрямками підготовки. Відкриваю декілька напрямів підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Магістр”. Погортавши списки, знаходжу позиції, в яких велика різниця між середнім балом диплома бакалавра (4 роки навчання) і середнім балом вступних екзаменів.

Тернопіль – студентське містечко, тому обділити увагою інші ВНЗ, а саме – ТНТУ та ТНПУ, я не міг. На моє велике здивування, після годинного пошуку вдалось віднайти тільки декілька окремих випадків з нетиповою різницею в балах, що в порівнянні з випадками у ТНЕУ – дрібниці, тому мова в даній публікації йтиме тільки про ТНЕУ.

Щоб побачити загальну картину, зробимо детальний аналіз даних з списками майбутніх магістрів денної форми навчання ТНЕУ по спеціальностях, де є державні місця.

1. Перш за все, розглянемо, що формує позицію вступника в рейтингу.

work1

 Як бачимо, основну роль грають бали, які отримуються при здачі вступних іспитів, а лише 1/3 частину відіграє середній бал диплома.

2. Для подальшого аналізу  беремо кількість державних місць на денну форму навчання магістратури – 494. Ця кількість зазначена в документі,  який можна скачати наофіційному сайті ТНЕУ.

Для більшої достовірності обрахунків від цього числа віднімаємо кількість державних місць філії ТНЕУ у м. Чортків, а також кількість місць, які займають особи з правом позаконкурсного вступу (в подальшому аналізі не враховую цих осіб і їхні місця на державній формі навчання)

494-16-10=468

3. Сформувавши  ще один рейтинг відносно середнього балу диплома (такий рейтинг висів на сайті vstup.info до оприлюднення балів за вступні екзамени), порівнюю його з тим, що є зараз.

Ось результати:

all_41

 Для тих, хто не знає, в ТНЕУ виставляють оцінки по 100 бальній шкалі, в якій

60 балів – це мінімум, з яким ти можеш закінчити університет.

Шкала оцінювання знань

 

За національною шкалоюЗа шкалою ECTSВизначення назви за шкалою ECTSЗа 100-бальною шкалою
ВідмінноAВідмінно” – відмінне виконання з незначною кількістю помилок90 -100
ДобреBДуже добре” – вище середнього рівня з декількома помилками82-89
CДобре” – у цілому правильна робота з визначеною кількістю значних помилок75-81
ЗадовільноDЗадовільно” – непогано, але зі значною кількістю недоліків69-74
EДостатньо” – виконання відповідає мінімальним критеріям60-68
НезадовільноFXНезадовільно” – потрібно виконати певну додаткову роботу для успішного складання35-59
FНезадовільно” – необхідна значна подальша робота0-34

 

З-поміж загалу хотілося б виділити такі от топові результати вступних іспитів:

 

top_10

 

top_10_2

 Такі цифри дають більше запитань, ніж відповідей, але висновок простий: корупція у ТНЕУ процвітає.

ЗНО обмежило можливість брати хабарі, але підприємливі працівники ВНЗ знайшли етап в навчанні, на якому можна збагатитись на студентах,  не боячись, що результати вступної кампанії відкрито доступні в мережі Інтернет.

kor

 

Позаминулого тижня, в пресі випливла інформація про взяття одного з викладачів ТНЕУ на отриманні хабара в розмірі 1100 американських доларів і 250 грн. Кожен може собі приблизно прикинути, скільки заробляють “ділки” на одній вступній кампанії. Не забуваймо, що є ще державні місця на заочній формі навчання, а також на освітньо-кваліфікаційний рівень “Спеціаліст”, але про це ми напишемо згодом.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад засипле ці області вже у вихідні, синоптики кажуть про сильний мороз": експерти про холод і сніг
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
Оголошення
live comments feed...