
Новини компаній
13:00, 24 квітня 2023 р.
Чим мотоблок відрізняється від мотокультиватора?
Новини компаній
Більшість власників дачних та прибудинкових ділянок розглядають у якості засобу механізації сільськогосподарських робіт не мінітрактор, для якого просто не знайдеться адекватного навантаження, а мотоблок чи мотокультиватор.
Чи є різниця між цими двома машинами, та яку з них обрати – спробуємо відповісти на це питання нижче.

Гумові колеса – не знак відмінності
Існує думка, наче якщо на техніці встановлені гумові колеса, то це мотоблок. Насправді не на всіх мотоблоках можуть встановлюватися гумові колеса, тому що деяким вони просто не потрібні, а це зайве збільшення вартості. Тому не варто проводити дефініції про техніку по гумових колесах.
У технічних стандартах наводяться з першого погляду не дуже зрозумілі відмінності мотоблока від мотокультиватора. Їх глибокий аналіз дозволяє встановити, що мотокультиватор призначений для таких вузькоспеціалізованих полегшених процесів, як розпушування та підготовка землі до посадки. А мотоблок має розширені можливості крім функцій мотокультиватора. Наприклад, прибирання снігу, косіння трави, очищення території, перевезення різноманітних вантажів та багато іншого.
Відтак, купити мотоблок без посередників – означає забезпечити себе більш функціональною та універсальною машиною, для якої робота знайдеться у будь-яку пору року та у багатьох галузях, крім сільського господарства.
Інші відмінності
Щоб зробити правильний вибір засобу малої механізації, потрібно знати інші відмінні риси двох типів техніки:
- Мотоблок працює виключно на мінеральному паливі, у той час, як культиватори бувають й електричними.
- Обидва типи машин в межах свого класу розрізняються за потужністю. Але максимальна потужність мотокультиватора сягає 6 к.с., у той час, як для мотоблоків цей показник є мінімальним;
- Найпотужніші культиватори охоплюють смугу обробки у 90 см, а потужні мотоблоки – 130 см;
- Управління культиватором легше, адже це простіша та легша машина. Мотоблок потребує навичок та фізичної сили оператора;
- Малопотужні культиватори можуть лише розпушувати ґрунт, потужніші виконують більше операцій, але завжди з ґрунтом: підгортання, прополювання, боронування, викопування, оранка. Функціонал найслабкіших мотоблоків завжди ширше: від розчищення снігу до проколювання газонів.
- В плані економічності роботи, ремонтоздатності та вартості культиватори вигідніші. Мотоблоки у цих аспектах дорожчі, але потужніші та функціональніші.
Отже, мотоблок – це машина, з якою вже можна починати обслуговування фермерського господарства. Мотокультиватору під силу обробка лише невеликих дачних та прибудинкових ділянок.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...