• Головна
  • Врегулювання спорів при довгостроковій оренді квартири
Новини компаній
17:47, 1 квітня 2023 р.

Врегулювання спорів при довгостроковій оренді квартири

Новини компаній

Спірні ситуації при наймі житла та способи їх врегулювання

Починаючи пошук квартири для довгострокової оренди, потенційний квартиронаймач заздалегідь визначає для себе можливі варіанти пошуку: квартира повинна мати таку площу, мати стільки кімнат, бути розташована в такому районі міста – недалеко від місця постійної роботи та/або навчання. Довгострокова оренда квартири безпечна лише тоді, коли між власником приміщення та квартирантом укладено письмову угоду, що регулює вирішення спірних питань, які можуть виникнути між сторонами, у тому числі за дострокового виселення орендаря за його бажанням або за наполяганням власника квартири.

Врегулювання спірних ситуацій під час найму житла

Основним договором, що регулює правові відносини між власником житлової нерухомості та орендарем, є письмова угода (його необов'язково завіряти у нотаріуса, вона має таку ж юридичну силу і без нотаріального засвідчення). Якщо якихось важливих моментів у договорі не зазначено, спірні ситуації дозволяють вирішити норми Цивільного кодексу, які передбачають, у тому числі:

  • письмове повідомлення (попередження) власника приміщення орендарем, направлене за три місяці до дострокового розірвання договору найму за ініціативою квартиранта. Якщо такого повідомлення не надійшло власник квартирі, має право вимагати з квартиранта орендну плату за 3 місяці;

  • письмове повідомлення (попередження) квартиранта, направлене за 2 місяці до його дострокового виселення, за умови, що власнику приміщення квартира знадобилася для особистого проживання

  • розірвання договору оренди з ініціативи власника приміщення, у тому числі через суд, за умови орендар не сплачував зазначений договором розмір орендної плати протягом останніх 6 місяців (за довгострокової оренди) та двох місяців – за короткочасної оренди (не більше одного року).

Особливості оплати нотаріальних послуг

Чинним законодавством не передбачено обов'язковості нотаріального засвідчення договору оренди, це право, а не обов'язок власника квартири та/або орендаря. При використанні послуг нотаріуса необхідно бути готовим до сплати:

  • державного мита та збору до доходу Пенсійного фонду у розмірі 1% від передбачуваної річної суми орендної плати;

  • військового збору у розмірі 1,5% (база визначення суми – колишня);

  • послуг нотаріуса, щонайменше 500 гривень (сума залежить від кваліфікації нотаріуса, його репутації та терміновості оформлення документів).

Вартість орендної плати у договорі зазначається реальною, оскільки нотаріус не має права завізувати договір з річною сумою орендної плати у розмірі 100 гривень або менше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК вирушає в потрібні 4 місця по чоловіків, повістки раптово накриють там групи людей": мобілізація набирає обертів, ВЛК
ТЦК прямує терміново по чоловіків цих груп у всі можливі місця, не забиратимуть лише осіб 5 категорій: мобілізація, повістки
"Потужна злива насувається на деякі області України, грози і дощі вдарять з лютою силою вже завтра": де чекати на негоду?
"Дощі та грози насуваються на цілий регіон України, завтра злива накриє конкретну місцевість": температура приголомшить
Оголошення
live comments feed...