• Головна
  • "В Україні скоро мають підвищити ціни на алкогольні напої": вже відомо, до чого готуватися українцям
20:27, 23 травня

"В Україні скоро мають підвищити ціни на алкогольні напої": вже відомо, до чого готуватися українцям

"В Україні скоро мають підвищити ціни на алкогольні напої": вже відомо, до чого готуватися українцям

В Україні мають підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Вони були законодавчо закріплені ще 15 років тому. З тих пір в закон вносились лише поодинокі зміни. І тепер склалась така ситуація, що встановлені законом мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої значно відстають від реальної собівартості цієї продукції.

Як інформує "biz.today.ua", пропозицію щодо підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь подали до уряду підприємці та Федерація роботодавців України.

Вони аргументують свою позицію тим, що з 2008 року, відколи в Україні були закріплені урядовою постановою мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, кардинальних змін у постанову не вносили. Були деякі точкові зміни, що вносились із 2009 по 2018 роки. Востаннє в постанову були внесені зміни у 2021 році. Вони стосувалися цін на деякі вина.

Однак справжні затрати виробників, постачальників і продавців алкогольної продукції, як і решти товарів, відтоді вже давно перевищили цифри, що закріплені цією постановою. Крім того, з початку поточного року суттєво зросла вартість акцизних марок на алкоголь.

Фактично зросли в рази ціни на всі компоненти, з яких складається готовий до реалізації алкогольний виріб. Зокрема, за 2019-2022 роки ціни на компоненти, що формують собівартість алкогольних напоїв, змінились таким чином:

спирт – 27%;

склотара – 161%;

ковпачок – 182%;

виноматеріали – 32%;

пробки – 109%;

гофротара – 36%;

етикетка – 29%;

мінімальна зарплата – 60,6%;

електроенергія – 113%;

газ – 184,9%;

комунальні послуги з водовідведення – 89,8%;

акцизний податок – 5%.

Таким чином, через занижені роздрібні мінімальні ціни на алкогольні напої потерпають підприємці, які працюють легально. А виробники контрафакту залишаються у виграші.

"Роботодавці та виробники алкогольних напоїв закликають Кабінет міністрів невідкладно розглянути зміни до постанови №957 від 30 жовтня 2008 року і переглянути мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Це допоможе збільшити відрахування з податків у бюджет країни та у боротьбі з контрафактом", – наголошується у пропозиц ії підприємців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Алкоголь #ціна #Україна
Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...