• Головна
  • Як у Тернополі розводять людей, які шукають роботу
17:30, 8 серпня 2013 р.

Як у Тернополі розводять людей, які шукають роботу

Нещодавно автор даних рядків спробував знайти роботу, скориставшись численними оголошеннями. На свій привеликий подив зіткнувся із масою ймовірних “лохотронів”, про що, власне, й хочу розповісти читачам. Сьогодні мова піде про «розводи», які підстерігають тернополян, які знаходяться в пошуку роботи.

Ця стаття не торкнеться систем мережевого маркетингу, по-перше, тому, що про нього вже написано чимало статей, і, по-друге, тому, що представники даних систем не відкидають факту своєї належності до MLM, пише  like.te.ua.

Приводом для написання став досвід пошуку роботи автора даної статті, який розмістив своє резюме на відповідних сайтах, а також відгуки інтернет-користувачів.

«Потрібен менеджер по роботі з клієнтами, начальник кадрового відділу, офіс-менеджер, трейдер, помічник керівника, партнер у бізнес»

Загальною ознакою підозрілих вакансій, які навряд чи мають на увазі реальну роботу, є:
- Фактична відсутність будь-яких вимог до претендента навіть на «високі» посади. Найчастіше вимогою і умовою є молодість, енергійність, комунікабельність і так далі;
- Не потрібен досвід роботи. Компанія навчає працівників;
- Назва компанії може бути не названо;
- Не названий рівень заробітної плати, замість цього при телефонній розмові буде дано ухильну відповідь, що сума постійно зростає.

Крім розміщення вакансій представники фірм – кидал постійно надсилають запрошення на співбесіди шукачів, які виклали свої резюме у відкритий доступ та телефонують.

Досить часто цими «посадами» виявляється «робота» у компаніях «Телетрейд» / «Мастерброк», займаються торгівлею на ринку Forex (так заявлено компаніями) або ж Tiens Group (Tiens Україна, Тяньши, Альфа центр і т.д.), що займається (по завіренню компанії) постачанням товарів народного споживання в супермаркети. Продукцією, як виявляється, є речі типу масажера пахв для лікування геморою, чудодійний бальзам, що допомагає у пошуку роботи і тому подібні небилиці.

Проте дані компанії пропонують не купити дану продукцію (в цьому випадку вони б були переведені в розділ MLM і не були б описані тут), а саме роботу з подальшим “розводом”.

Принцип дії в обох компаній приблизно однаковий. Здобувач або дзвонить сам, знайшовши вакансію, або знаходиться шляхом обдзвону після пубілкації резюме.

Далі йому в телефонному режимі повідомляється, що компанія зацікавлена в ньому і запрошує на співбесіду. У ході співбесіди представник роботодавця часто навіть робить вигляд, що його не цікавить наявність освіти та досвіду роботи на даній посаді. Він просто говорить, що для подальшої роботи претендентові необхідно пройти навчання в компанії. Звичайно ж, радісний безробітний погоджується, і починаються заняття, на яких по суті нічого путнього не викладається, а іноді найбільш уважні «студенти» помічають явні ляпи своїх викладачів, які відкривають суть афери.

У результаті пропонується внести заставну вартість або за навчальні матеріали (у випадку з Tiens Group), або як заставу за те, що здобувач залишиться навчатися до кінця курсу (у випадку з «Телетрейд» / «Мастерброк»). У першому випадку мова йде про досить скромні суми у межах 50-100 гривень, а от у товаришів-валютотрейдерів апетити більші – просять 400-900 гривень, обіцяючи, правда, повернути їх на рахунок у разі, якщо людина продовжить співпрацювати з компанією.

І тут шукачів можна розділити на 3 категорії:
- Перша розуміє, куди їх намагаються заманити вже на стадії телефонної розмови або при першому відвідуванні «роботодавця»;
- Друга відвідує заняття до тих пір, поки не пропонують підписати заставний договір і віддати якісь гроші;
- Ну а третя вносить гроші, а потім бідкається, що компанія висмоктує з неї все більше і більше грошей, даючи натомість тільки обіцянки ну і, можливо, масажер пахв для лікування геморою.

Найцікавіше, що дана схема налагоджена не тільки щодо простих українців.

Шукачу ж можна порадити при подібних дзвінках від майбутнього «роботодавця» спочатку дізнатися, в яку компанію його запрошують і чим ця компанія займається. А потім, ввівши в пошуковику або назва компанії, або ПІБ особи, до якої його запросили на співбесіду і телефон, знайти відгуки, які обовязково знайдуться у всесвітній павутині.

Будьте обачними та не піддіавайтеся на афери!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...