• Головна
  • Викликає сильні хімічні опіки: на Тернопільщині триває боротьба з небезпечною рослиною
18:27, 31 травня

Викликає сильні хімічні опіки: на Тернопільщині триває боротьба з небезпечною рослиною

Викликає сильні хімічні опіки: на Тернопільщині триває боротьба з небезпечною рослиною

На території Тернопільської області продовжують боротися з поширенням борщiвника. Цей бур’ян отруйний та надзвичайно небезпечний – його сiк, потрапивши на шкiру людини, викликає дуже глибокi опiки.

Як повiдомили у Головному управлiннi Держпродспоживслужби, щоб запобiгти поширенню шкiдника, необхiдно вживати ряд заходiв.

Фахiвцi установи дали наступнi рекомендацiї. До першого способу належать агротехнiчнi та механiчнi методи боротьби:

– здiйснювати оранку декiлька разiв за вегетацiйний перiод (через кожнi 3-4 тижнi, починаючи з моменту вiдростання борщiвника) впродовж вiд 2-3 до 5-7 рокiв;

– пiдрiзати коренi на глибинi 5-10 см. Рано на веснi потрiбно зрiзати точку росту борщiвника нижче кореневої шийки. Якщо зрубати вище – на коренi залишаться сплячi бруньки, якi пiдуть у рiст. Дрiбнi однорiчнi сходи борщiвника знищувати прополюванням;

– скошувати борщiвник до перiоду цвiтiння, повторити процедуру не пiзнiше як через 3-4 тижнi пiсля першого скошування. Тiльки тодi гарантовано знищення всiх генеративних пагонiв, що мають суцвiття. Якщо ж упустили момент i рослина зацвiла – то таку скошену рослину не можна залишати на мiсцi покосу, її необхiдно зiбрати i спалити у спецiально вiдведених мiсцях.

У Держпродспоживслужбi кажуть, що систематичне скошування забезпечує позитивний ефект, тому що в перiод, коли борщiвник ослаблений, вiдбувається вiдновлення бiологiчного рiзноманiття рослинного угруповання. При цьому необхiдно використовувати засоби iндивiдуального захисту, для недопущення попадання соку рослини на шкiру.

Також є хiмiчнi методи боротьби – обробка гербiцидами глiфосатної групи (використання препаратiв на основi iзопропiламiнної солi глiфосату, калiйної солi глiфосату).

Першу обробку слiд проводити навеснi, коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей, з повторною обробкою пiсля вiдростання рослин.

“Проти борщiвника Сосновського необхiдно використовувати препарати, що є зареєстрованi у “Перелiку пестицидiв дозволених до використання в Українi”, якi можна придбати у торговiй мережi спецiалiзованих магазинiв. При роботах з пестицидами i агрохiмiкатами необхiдно дотримуватися технiки безпеки i використовувати iндивiдуальнi засоби захисту”, – зазначили фахiвцi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борщівник #боротьба #продовжують #тернопільщина #рослина #опіки
Оголошення
live comments feed...