• Головна
  • "Повістки чекають цих українців на вулицях вже з 1 серпня, мобілізація в Україні посилюється": з'ясувалося, яких чоловіків точно призвуть впродовж місяця
18:27, 26 липня 2023 р.

"Повістки чекають цих українців на вулицях вже з 1 серпня, мобілізація в Україні посилюється": з'ясувалося, яких чоловіків точно призвуть впродовж місяця

"Повістки чекають цих українців на вулицях вже з 1 серпня, мобілізація в Україні посилюється": з'ясувалося, яких чоловіків точно призвуть впродовж ...

В Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Відповідно, чоловіків віком від 18 до 60 років, які не мають проблем зі здоровʼям, можуть мобілізувати на військову службу. Водночас в Україні є затверджений перелік осіб, які підлягають відстрочці від мобілізації навіть у період воєнного стану. Серед таких осіб – чоловіки, які самостійно виховують дітей.

Як інформує "ICTV", чи мають право мобілізувати батьків-одинаків під час воєнного стану, розповів юрист та адвокат Ростислав Кравець.

Мобілізація батьків-одинаків

За словами Кравця, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані чоловіки та жінки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. Це вказано в 5 абзаці ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

"Проте батька-одинака можуть мобілізувати лише за його згодою", – додає юрист.

Водночас якщо батьку-одинаку прийшла повістка, Кравець радить прояснити ситуацію та відправити на адресу центру комплектування документи, які підтверджують, що ви виховуєте дітей самостійно.

"Копії документів потрібно направити Укрпоштою цінним листом з описанням вкладення на адресу військкомату", – додає юрист.

Які документи знадобляться

Щоб підтвердити, що чоловік виховує дітей самостійно, а не просто розлучився з дружиною, необхідно надати:

свідоцтво про смерть матері дитини;

або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;

або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;

або рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;

або рішення суду про оголошення матері померлою.

"Якщо чоловіку прийшла повістка, він може направити в центр комплектування та соціальної підтримки підтвердження того, що він виховує дітей сам. У лист потрібно вкласти копію відповідного документа, свідоцтва про народження дитину та заяву про надання відстрочки від мобілізації. За законом цих дій буде достатньо, аби повідомити ТЦК, що чоловік має право на відстрочку від мобілізації", – каже Кравець

Як інформує "Апостроф",  юристка Тетяна Козян наголосила, що в межах поточної мобілізації в Україні всі чоловіки віком від 18 до 60 років підлягають призову, за винятком особливих ситуацій, передбачених законодавством. Особи, які раніше не служили в армії, входять до категорії громадського резерву, що означає, що їх можна призвати для служби в Збройних силах України або інших військових формуваннях, оскільки для них немає вікових або медичних обмежень.

Отже, громадяни зобов'язані з'явитися на мобілізацію. Важливо, однак, зазначити, що в такому разі їх не відправлять на фронт одразу. Після призову на службу громадяни мають пройти додаткове навчання або підготовку, перш ніж бути задіяними в бойових діях. Основною метою навчання є забезпечення належної та повноцінної підготовки. Лише після успішного проходження цієї підготовки вони будуть направлені до військових частин і залучені до виконання військових обов'язків.

Воєнний стан в Україні призвів до запровадження змін у строках підготовки для сержантського та рядового складу в навчальних центрах. Період навчання, що раніше передбачався від 7 до 20 днів, тепер може бути скоригований. Конкретна кількість діб у навчанні залежить від спеціальності, але в умовах воєнного стану можуть бути адаптовані відповідно до поточних обставин і вимог оборони країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #РФ #війна
Оголошення
live comments feed...