18:08, 3 серпня 2023 р.
"Цим чоловікам повістки вручать прямо на вулицях впродовж наступних днів, мобілізація в Україні змінилася": цих українців можуть призвати силоміць, відстрочку масово скасовують
В Україні продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію. Співробітники Територіальних центрів комплектування вручають повістки для формування мобілізаційних резервів та виконання поставлених планів.
Як інформує "Апостроф", відомо, які категорії чоловіків не підпадають під примусову мобілізацію.
Журналісти сказали, чи можна притягти їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Хто підлягає мобілізації влітку 2023 року
Під час загальної мобілізації в Україні оповіщення та мобілізація відбуваються згідно з мобілізаційними планами, встановленими вищим військово-політичним керівництвом держави. Мобілізації підлягають резервісти та військовозобов'язані, у тому числі запас, віком від 18 до 60 років. Чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу та віднесені до служби запасу другої черги.
Мобілізації підлягають такі категорії:
придатні або обмежено придатні під час воєнного стану віком від 28 до 60 років;
придатні чи обмежено придатні під час воєнного стану від 18 до 27 років;
які перебувають на військовому обліку запасу;
які проходили термінову службу;
виключені та зняті з військового обліку (власники "білого квитка");
визнані військово-лікарською комісією (ВЛК) придатними або обмежено придатними під час воєнного стану;
якщо не скоїли тяжкі кримінальні злочини.
Кого заборонено мобілізувати примусово
Чоловіки віком від 18 до 60 років не мобілізуються, якщо у них тяжкі хвороби, якщо вони були засуджені за тяжкі злочини або надали документи, що підтверджують відстрочку від мобілізації. До останніх належать документи, що підтверджують, що:
призовник переніс операцію (не мобілізується до рішення ВЛК);
призовнику під час операції було встановлено металоконструкції;
призовник має тяжкі захворювання опорно-рухового апарату, деформацію кісток, що виключають виконання обов'язків;
призовник хворий на СНІД, гепатити, туберкульоз тощо;
призовник засуджений під час відбування та після відбування покарання за тяжкі злочини;
призовники мають право на відстрочку та подали документи, що доводять таке право (за станом здоров'я, за сімейними обставинами; професії; для навчання та наукових досліджень).
Відповідно до статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, щоб підтвердити відстрочку від мобілізації, необхідно після отримання повістки про уточнення даних, надати довідки, що підтверджують наявність бронювання або сімейних обставин; вилучення з військового обліку за станом здоров'я; які доводять навчання у ВНЗ; роботу чи службу за професіями, які гарантують відстрочку. Якщо ТЦК не приймають документи, що підтверджують відстрочку, їх разом із заявою потрібно надіслати рекомендованим листом через Укрпошту. Слід надіслати нотаріально засвідчені копії документів.
Кого добровільно мобілізують
Люди з інвалідністю І-ІІІ групи та чоловіки, які мають право на відстрочку за сімейними обставинами, можуть бути мобілізовані лише добровільно та нести службу за місцем проживання Чоловіка від 18 до 27 років можуть добровільно підписати контракт із підрозділами Сил оборони України. Також добровільно мобілізуватися під час воєнного стану можуть жінки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:28, Сьогодні
353
13:30, 13 вересня
235
live comments feed...