• Головна
  • У Тернополі деякі власники “хрущовок” хочуть замість 30 кв.м. – 100. Що перетворює модернізацію “хрущовок” на міф?
15:25, 16 серпня 2013 р.

У Тернополі деякі власники “хрущовок” хочуть замість 30 кв.м. – 100. Що перетворює модернізацію “хрущовок” на міф?

Як ми повідомляли, у Тернополі хочуть знести “хрущовки”. За словами начальника управління з питань містобудування та архітектури Василя Бесаги, у Тернополі вже розроблені проектні пропозиції, щодо модернізації таких будинків. Подібні пілотні проекти здійснюють і в інших містах України.

– Для здійснення такого проекту треба дуже потужного інвестора або, щоб держава профінансувала ці речі. Держава тільки на модернізацію дає гроші – це підсилення, утеплення, розширення площі за рахунок балконів, щоб поліпшити умови проживання людей, – каже Василь Бесага. – Є певний термін експлуатації будинків. На панельні будинки (тоді це було  тимчасове житло) був термін на 30 років. Ці будинки будувалися для того, щоб людей з землянок перевести туди в комфортабельні приміщення, квартири. З часом вони повинні були розбудовувати нові мікрорайони і заселятися туди, а ці попередні будинки зносити після спливання часу”.

За словами Василя Бесаги є проекти щодо модернізації Східного масиву, “Дружби”, “Нового світу” та інших мікрорайонів. Загалом розроблено  9 проектів з кошторисами , з проектними пропозиціями. 

– Нами розроблені пропозиції-проекти, які пілотні. Проекти подані в Кабмін, вони розглядають питання фінансування. В Дніпропетровську, в Харкові вже провели деякі речі з модернізації “хрущовок”. Спочатку виселяються, а потім заселяються до своїх квартир, але вже до більш комфортабельних  і так далі, – розповідає Василь Бесага. – Наскільки я знаю, у Києві хочуть відселити людей з цих районів і надати людям інше житло, а на цьому місці побудувати більш сучасний мікрорайон. Я не знаю, чи в нас таке вийде, бо це залежить від інвестора, але ми будемо старатися модернізувати. Всі ці будинки – панельні чи “хрущовки” вони вже зношені. Свій строк вони вже пройшли і влада вже розглядає це питання”.

Василь Бесага пояснює, що для здійснення такого проекту важливим є фактор інвестора, а також ставлення до цього питання власників квартир-“хрущовок”. У Тернополі поки не врегульовано, на скільки квадратних метрів можна розширити житлову площу власників квартир. А вони вимагають часом втричі більшу площу. Відповідно інвестори не погоджуються братися за проект.

“Дуже важка ситуація з тим, що інвестор, який повинен прийти, він повинен надати житло в першу чергу тим людям. Не знаю, людина має 34 кв.м., а хоче 130 – це нереально. Якщо би люди підходили більш оптимістично до цього питання, площа могла би мінятися на 30 відсотків більше , і тоді інвестор би пішов на це, але один хоче так, другий хоче так… Якщо це все узгоджується, влада йде назустріч. Є в нас інвестори, які викупляють діляночки приватного сектора, вони викупляють цю землю, нерухомість, людям дають квартири більшого метражу, і середовище вже здобуває вид – не захалустя. Поки що заманюємо інвесторів, побачимо що вийде”.

“Будь-яке місто, якщо воно хоче розвиватися, мусить модернізуватися, мати європейський вид. Ми  даємо свої  пропозиції, включили ці пілотні проекти. Якщо держава визначає, що місто на певних умовах залучає свої кошти, вона таки допомагає своїми коштами”, – зазначив Василь Бесага. 

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...