• Головна
  • Тернополяни занопокоєні чи матиме пожежа наслідки: вчора у Тернополі провели повторний відбір проб атмосферного повітря (ФОТО)
08:45, 11 вересня

Тернополяни занопокоєні чи матиме пожежа наслідки: вчора у Тернополі провели повторний відбір проб атмосферного повітря (ФОТО)

Тернополяни занопокоєні чи матиме пожежа наслідки: вчора у Тернополі провели повторний відбір проб атмосферного повітря (ФОТО)

Вчора, 10 вересня, у Тернополі виникла пожежа на території підприємства ТОВ «ВКФ «ЕЛІТ ПЛАСТ». Тернополяни були занепокоєні чи не містяться у повітрі шкідливі речовини. У зв’язку з цим спеціалістами ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», в 21.00, було проведено повторний відбір проб атмосферного повітря на вміст азоту діоксиду, оксиду вуглецю, формальдегіду, фенолу відповідно до напрямку вітру та його швидкості руху.

Про це повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

За результатами відібраних проб атмосферного повітря у визначених точках, де було найбільше перевищення допустимої норми, (вул. Чернівецька, вул. Торговиця, вул. Гетьмана Мазепи) вміст фенолу – складає 0,004 мг/м3 при допустимій нормі 0,01 мг/м3, вміст формальдегіду - складає 0,01 мг/м3 при допустимій нормі 0,035 мг/м3 згідно вимог наказу МОЗ № 52 від 14.01.2020 року «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».

До слова, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, забруднене повітря в приміщеннях входить до числа п’яти головних факторів, що погіршують здоров’я людини.

За оцінками експертів з охорони навколишнього середовища 50% всіх захворювань або викликані, або їх перебіг ускладнюється через погану якість повітря в приміщеннях.

Формальдегід є найбільш поширеним серед основних забруднювачів повітря закритих приміщень. Формальдегід – це безбарвний подразнюючий газ із характерним різким запахом. Водний розчин формальдегіду та незначної кількості метилового спирту відомий як формалін. У медицині використовується як дезінфікуючий, консервуючий та дубильний засіб.

Формальдегід широко застосовується у промисловості, зокрема для виробництва полімерних матеріалів, багатоатомних спиртів, ізопрену та інших продуктів. Формальдегід використовується при виготовленні фанери, пресованої деревини, теплоізоляційних матеріалів, друкованої продукції і клеїв. Він зазвичай виділяється при використанні шаф, килимів і меблів з ДСП.

Основним джерелом формальдегіду в житлових приміщеннях є будівельні матеріали. Формальдегід регулярно потрапляє в домашнє повітря з пластикових пакетів для продуктів, він виявляється при тестуванні навіть у деяких серветках і паперових рушниках. Формальдегід також вивільняється при палінні цигарок і під час роботи приладів на пальному. У гаражах і в будинках з прибудованим гаражем формальдегід надходить у повітря з вихлопної труби автомобіля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #формальдегід #вооз #норма #забір #повітря #тернопіль #норма #місця #вікна
Оголошення
live comments feed...