• Головна
  • Як адаптувати дитину до школи? Поради педіатра Оксфорд Медікал Тернопіль
Новини компаній
12:10, 3 жовтня

Як адаптувати дитину до школи? Поради педіатра Оксфорд Медікал Тернопіль

Новини компаній
Як адаптувати дитину до школи? Поради педіатра Оксфорд Медікал Тернопіль

Кожному з батьків важливо, щоб дитині було комфортно в школі. При порушенні пристосування особистості дитини до умов школи у нього може сформуватися синдром шкільної дезадаптації. При появі таких симптомів, як запаморочення, тики (нав’язливі рухи), головний біль, порушення сну, тривожні стани, страхи, необхідно негайно звернутися до фахівців.

Спеціалізовану підготовку дітей до школи, спрямовану на попередження і подолання труднощів, які можуть виникнути у дітей в різні періоди навчання, можна отримати на консультації у лікарів-педіатрів.

ЩО ТАКЕ АДАПТАЦІЯ?

Адаптація - це процес пристосування дитини до умов шкільного життя.

Для будь-якої дитини і батьків початок навчального року - це стрес, і потрібен якийсь час на звикання і адаптацію до нових умов. Періоди 1, 5 і 11 класу найбільш стресові, тому що це час переходу на нову сходинку розвитку, пов'язаний не тільки з навчальним процесом, але і з віковими особливостями.

АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ ДО 1 КЛАСУ

 Це один з найбільш відповідальних і складних моментів в житті як дітей, так і їх батьків. Це одночасно і свято, і усвідомлення нових тривог і труднощів. Це не лише нові умови життя і діяльності - це також нові обов’язки, стосунки та контакти. 

Все життя дитини змінюється. З перших же днів школа перед учнями ставить певний ряд завдань, що потребує витискання емоційних, фізичних та інтелектуальних сил. Дане навантаження для дітей може стати складним та незвичним. 

Адаптація дитини до школи проходить не одразу. Для того, щоб по-справжньому освоїтись в школі, потрібне і не день і не тиждень. Цей процес є досить тривалим, і пов'язаний він з великим напруженням всіх систем організму. 

Як допомогти дитині адаптуватися до школи:

  • створити їй максимально спокійну обстановку вдома;
  • дотримуватися режиму праці та відпочинку;
  • у вільний час гуляти і грати. 

У житті дитини обов'язково має бути місце і час для улюблених справ і розваг. Це допомагає відновлювати внутрішні сили і ресурси. Режим харчування (фрукти, овочі, вітаміни групи В, достатня кількість води) теж допоможе дитині добре себе почувати. Дуже важливо дозволяти йому висловлювати і проявляти будь-які емоції і почуття, тим більше злість, роздратування і тривогу. Спілкуватися і проговорювати з дітьми, обговорювати те, що відбувається в школі, підтримувати. 

АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ ДО 5 ТА 11 КЛАСУ

5 клас - це перехід на іншу систему навчання, що відрізняється від початкової школи. Різні вчителі, кабінети, введення нових предметів, більш суворі вимоги. Тут важливо відзначити вступ дитини в підлітковий вік, що також накладає відбиток на її психо-емоційний стан.

11 клас - це дуже великі навантаження, тривоги, пов'язані з майбутнім ЗНО. Необхідність вибору подальшого навчання. Дуже непростий період в житті людини. 

Як можна підтримати дитину старшого віку? Залишатися максимально спокійними і люблячими батьками. Більше слухати, менше говорити і повчати дітей, спілкуватись на цікаві вам всім теми. Все, що потрібно для комфортної адаптації, - це час і відчуття, що дитину люблять і приймають.

ОЗНАКИ ДЕЗАДАПТАЦІЇ ДИТИНИ

Які ознаки повинні насторожити батьків і стати причиною звернення до фахівця:

  • порушення сну і апетиту;
  • часті сльози;
  • знижений настрій тривалий час;
  • тики, заїкання, посмикування м'язів, часті схлипування, будь-які нав'язливі дії;
  • негативне ставлення до школи і дітей;
  • тривалий час не проходить агресія;
  • часті хвороби

В МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» ведуть прийом досвідчені лікарі: педіатри, неврологи, які проведуть комплексне обстеження і розроблять індивідуальний план по усуненню різних проблем, пов'язаних з адаптацією дитини до школи.

АДАПТАЦІЯ ДО ШКОЛИ В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ ТЕРНОПІЛЬ»

В «Оксфорд Медікал Тернопіль» вашій дитині допоможуть адаптуватися до школи:

  • повний комплекс послуг для дітей з народження і до 18 років (діагностика, лікування, реабілітація);
  • лікарі, які мають багаторічний досвід роботи;
  • найсучасніші методи діагностики (УЗД мозку, ЕХО-ЕКГ, УЗДГ та багато інших);
  • спеціально обладнані кабінети (у вигляді ігрових кімнат).

Записатись на попередній прийом можна за номером: 068 752 52 52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал #новини оксфорд медікал тернопіль
Оголошення
live comments feed...