• Головна
  • Повістку можуть вручати і юнакам: дали роз’яснення, чи попадуть вони на фронт
11:02, 11 жовтня 2023 р.

Повістку можуть вручати і юнакам: дали роз’яснення, чи попадуть вони на фронт

Повістку можуть вручати і юнакам: дали роз’яснення, чи попадуть вони на фронт

В Україні триває повномасштабна війна, через яку оголошено загальну мобілізацію 2023. Чоловіки віком від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними, але не всіх їх призивають на фронт. Для спрощеного обліку придатних до служби чоловіків в Україні ввели реєстр військовозобов'язаних.

УНІАН з’ясувало, з якого віку починають мобілізувати чоловіків, і в якому віці перестають призивати на службу.

З якого віку мобілізація в Україні

В Україні був прийнятий закон, який вказує, кого мобілізують за віком. У ньому встановлюється призовний вік чоловіків 25 років для тих, хто не має військового досвіду. Це означає, що чоловіків віком від 18 до 24 років мобілізувати не можуть, якщо вони раніше не воювали. Однак вони можуть проходити службу за контрактом.

Таким чином, призов на службу чоловіків молодше 25 років без бойового досвіду є незаконним і може бути оскаржений в суді. Зверніть увагу, що навіть чоловікам до 25 років можуть видати повістку на вулиці і це буде законно. Повістка не дорівнює мобілізації на фронт, а потрібна для оновлення бази даних про призовників.

Який вік не підлягає мобілізації

Про те, який вік чоловіків підлягає мобілізації в Україні, розповіли "Факти" з посиланням на адвоката Ростислава Кравця. Адвокат зазначає, що служити в ЗСУ можуть навіть деякі чоловіки старше 60 років.

Для чоловіків, які проходили службу і мають військово-облікову спеціальність, встановлюється різний граничний вік служби. Все залежить від звання.

Рядовий, молодший сержантський і старшинський склад на контракті мають граничний вік служби 45 років. Старший сержантський і старшинський склад на контракті - 50 років. Вищий сержантський і старшинський склад на контракті - 55 років. Молодший офіцерський склад - 45 років. Військовослужбовці старшого офіцерського складу, наприклад, майори і підполковники, можуть служити до 50 років, а полковники капітани 1 рангу - до 55 років. Вищий офіцерський склад має граничний вік служби 60 років. Вищий офіцерський склад може служити до 65 років.

Адвокат зазначає, що граничний вік при загальній мобілізації становить 60 років для всіх категорій військовозобов'язаних. Це означає, що після досягнення 60 років чоловіка не можуть мобілізувати. Але вищий офіцерський склад може служити в ЗСУ до 65 років за власним бажанням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вік #мобілізація #ЗСУ #війна

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК опиниться з перевірками у закладах, аби знайти 2 категорії чоловіків": їх чекають повістки і мобілізація до осені
"В Україні несамовита негода та потужна гроза вперіщать прямо завтра, вдарить аномальна температура": пре дощ і злива
"Пенсії радикально перерахують, в Україні наближається сюрприз для літніх": коли чекати на зростання і збільшення?
Це не Дубай - це Тернопіль: центральними вулицями катається жовтий Urus за ціною квартири в Києві (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...