• "Марк Цукерберг має українське коріння прямо з Тернопільщини": з'ясувалися вражаючі факти про мільярдера (ФОТО)
20:43, 13 жовтня 2023 р.

Марк Елліот Цукерберг (Закерберг) американський програміст і підприємець, засновник компанії Meta (раніше Facebook Inc.), розробник соціальної мережі Facebook має українське коріння, а його прабабуся по татовій лінії народилася та виросла на Тернопільщині.

Як інформують "Тернополяни", прабабуся Цукерберга з боку батька Едварда — Мінні Візенталь, єврейка, яка народилася на колишніх польських землях, а сьогодні це селище міського типу на території Тернопільської області.

Вона народилася в 1892 році в Скалі Подільській (сьогодні це містечко знаходиться у Тернопільській області), дочка Срула (Самуеля) і Шнайдель Візенталя (уроджена Фейерберг).

Документи, які отримали журналісти, показують, що справжнє ім’я Мінні було Маня – це було її ім’я в її свідоцтві про народження, і вона також була четвертою дитиною в сім’ї.

До слова, Скала-Подільська (до 1939 — Скала-над-Збручем) — селище міського типу в Чортківському районі Тернопільської області України (на західному Поділлі). Розташоване на правому березі річки Збруч, за 37 км від районного центру, є залізнична станція. Від липня 2015 року — центр Скала-Подільської територіальної громади.

"Далі Маня Візенталь виїхала зі Скали до США в 1911 році, за три роки до початку Першої світової війни. Тоді їй було 25 років. Що змусило її втекти? Є багато гіпотез. – У ті часи дівчина Маніного віку мала вже мати чоловіка. Можливо, батько надто сильно підштовхував її до ритуального шлюбу, і вона не витримала цього", – пояснює Анна Пшибишевська Дрозд, директор генеалогічного відділу Єврейського історичного інституту.

У США Маня взяла ім'я Мінні. Вона прибула на острів Елліс 16 грудня 1911 року на борту американського корабля SS Finland. Справа в тому, що прабабуся Цукерберга народилася на історично польських землях, які після відновлення Польщею незалежності в 1918 році увійшли до складу Другої Польської Республіки.

Молода жінка оселилася в Нижньому Іст-Сайді, де вона незабаром познайомилася з Максом.

Макс народився 1899 року в Нью-Йорку в сім'ї недавніх іммігрантів з Галичини: його батьки, Ісаак та Роза, були родом із містечка Розділ (зараз це селище Розділ у Стрийському районі Львівської області).

Макс і Маня (яка в Америці стала називати себе «Мінні») одружилися в 1917 році і оселилися в крихітній орендованій квартирі в Нижньому Іст-Сайді, на Рівінгтон-стріт. У цій квартирі виросли троє їхніх дітей: донька Еллен і два сини, Гарольд та Джек.

o 1gshkbiefp524q4m2i1vm01mjp4a

На фото: прадідусь Марка Цукенберка - Макс, його прабабуся з Тернопільщини - Маня, син Мані та Макса - Джек, їхня невістка Міріам, та син Міріам та Джека - Стюарт.

Через сім років, у 1954 році, у Міріам та Джека народиться ще один син, Едвард.

Едвард виправдає всі надії батьків - вибере для себе професію зубного лікаря і одружиться з єврейською дівчиною Карен Кемпнер, з якою у нього народиться четверо дітей - три доньки та син Марк. Той самий Марк Цукерберг.

Макс і Маня – це прадід і прабабуся Марка Цукерберга. Джек і Міріам – дідусь і бабуся Марка, батьки його батька Едварда, якого на цій фотографії немає з дуже поважної причини: він ще тоді не народився.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #предки #Марк_Цукерберг
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...