• Головна
  • На Тернопіллі багатодітні родини чекають, поки чиновники повернуться з відпустки
20:00, 23 серпня 2013 р.

На Тернопіллі багатодітні родини чекають, поки чиновники повернуться з відпустки

Отримати посвідчення багатодітної родини не можуть дві родини із села Великий Глибочок, що неподалік Тернополя. Чиновники обіцяють виготовити необхідні документи, однак свої обіцянки постійно “переносять” на день-два, тиждень. Уже пройшло майже два місяці, а родини знову просять зачекати.

- Від мене вже навіть не піднімає слухавку той чиновник, який мав би допомогти нам з тим посвідченням, - каже багатодітний батько Іван Шайда. – А односельчанин таки дотелефонувався і почув – звертайтесь 27 серпня. Постійно чуємо одне і те ж – прийдіть пізніше, нема людей, нема начальника, нема печатки.

Дружини обох чоловіків народили ще 29 червня. У родині Івана Шайди, де уже була одна дитина, народилась двійня. А у родині Тараса Кудрика того ж дня народилась третя дитина. Відтак обидві родини стали за теперішніми мірками багатодітними. Вони мають право на отримання пільг, зокрема на оплату комунальних послуг.

- Ми пішли у соцбез і запитали, що потрібно для того, щоб виробити документи, - розповідає 20 хвилин 28-річний Іван. - Нам дали список і сказали, що основним пунктом є посвідчення багатодітних родин. Тому насамперед треба почати виробляти це посвідчення.

Відтак голови обох сімей взялись збирати документи для виготовлення посвідчення. 12 липня принесли їх в відділ сім’ї, молоді та спорту Тернопільської райадміністрації. Та там відмовились їх прийняти. Мовляв, відділ 17 червня розформували.

- Нам заступник начальника відділу Василь Сейнаші пояснив – відділ розформували, залишився відділ молоді та спорту, а от функції “сім’ї” зависли у повітрі, - додає Іван. – Тому сказали прийти за два-три дні, а потім сказали – за тиждень. І так дотягнули до кінця липня.

“Голова розпорядився видати”

Тоді родина, зі слів чоловіків, не дочекавшись обіцяного прийому документів, пішла до голови райадміністрації Віктора Щепановського.

- Ми взяли дітей, дружин і пішли усі до голови, - розповідає 37-річний Тарас Кудрик. – Голова вислухав нас, викликав підлеглих на килим і сказав “не ображати дітей”. Пан Сейнаші виправдовувався, знову пояснював все обставинами, відпустками потрібних працівників. Але у той же день документи у нас нарешті прийняли.

Голова, за словами пана Кудрика, розпорядився, аби родинам до 10 серпня зробили посвідчення. Та коли вони звернулись знову за посвідченнями, то почули ж “стару пісню”.

- Пан Сейнаші сказав, що не можуть зробити нам документів, бо ще визначились з тим, хто займається сімейними справами, нема печатки, - каже пан Тарас. – І порадив зателефонувати нам аж 27 серпня! Нас просто вводять за ніс! Як так, відділ розформували ще два місяці тому, а обов’язків так нікому ще не передали.

“Голова – не юрист, був не у курсі”

Схоже пояснення затримки з виготовленням посвідчень дав Василь Сейнаші і “RIA плюс”. Він нагадав про реорганізацію управлінь та відділів, перерозподіл функцій.

- Ми тепер сектор і справами сімей не займаємось, лишень молоді і спорту, - каже він. – Справами сім’ї має зараз займатись управління соціального захисту.

За словами пана Сейнаші, за розпорядженням голови адміністрації, усі функції щодо сімей – багатодітна сім’я, оздоровлення, гендерні питання – усе це мало перейти в соцзабез. Але ця структура зробила свої положення ще на початку року, відтак справи сім’ї зависли.

- То тепер іде така закулісна гра: хто повинен змінити положення, - пояснює пан Сейнаші. - Але у нашого Міністерства молоді та спорту нема функції щодо сім’ї! Тому ми виписували посвідчення до 17 червня включно. Але проблема зараз вирішується – кому віддати цю функцію і яка структура повинна внести зміни у свої положення.

Цю ситуацію, за словами чиновника, пояснювали вони і “тим двом пацанам” з Глибочка. Та чоловіки не хочуть розуміти і звернулись до голови адміністрації.

- Голова розпорядився виписати посвідчення, - додає пан Сейнаші. – Але ж голова, розумієте, він не юрист. Він просто не знав ситуації. У нас зараз сектор, нема ні начальника, тільки дві службові одиниці. Ми визнаємо, вийшла затримка.

Однак виписати бажаний документ пан Сейнаші не зможе допоки на руках у нього не буде документів, що саме їхній сектор зобов’язують видавати ті посвідчення.

- Треба чекати, допоки голова не повернеться з Польщі, - додає він. – Він повернеться 28 числа і це питання тоді буде вирішуватись.

Розпитати у голови, чому ж він не знав про таку проблему з функціями щодо сімей, не вдалось – з ним нема зв’язку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...