• Головна
  • Хто на Тернопільщині заробить на зерні?
12:00, 28 серпня 2013 р.

Хто на Тернопільщині заробить на зерні?

На Тернопіллі зібрано понад мільйон тонн зернових. Це — один із найкращих показників у сільськогосподарському виробництві краю за всі роки існування області.

Планується намолотити понад 2 мільйони тонн. Загалом Україна в цьому році отримає рекордний урожай зернових — понад 57 мільйонів тонн.

Це — майже на 11 мільйонів тонн більше як намолотили минулого року. І це — попри стрімку весну, спекотливе літо. Але високі врожаї — проблема для селян. Адже величезний вал зернових означає для них лише одне — зниження ціни, пише Вільне життя

— Нині сільгоспвиробників не задовольняє вартість продовольчої пшениці, — каже директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Хома. — За тонну пшениці другого класу вони отримують 1700 гривень, третього класу —1600. Порівняйте: торік тонну пшениці третього класу продавали не нижче як по 1800 гривень.

У попередні роки трейдери купували зерно прямісінько з-під комбайнів за низькими цінами. Сільгоспвиробники продавали, бо потрібні були кошти, щоб розрахуватися з кредитами, придбати пальне, запчастини. Не було в краї достатньо елеваторів, щоб зберігати зернові. Тоді селяни нарікали: ніяких заробітків, бо скільки вкладали, стільки практично й отримували. Думається, що й нині господарства не оминуть такої проблеми. Але з елеватирами ситуація дещо змінилася — в області їх побільшало. Тож можна сподіватися, що ті сільгоспвиробники, які зможуть вичекати, поки збіжжя подорожчає, виграють у ціні. За словами Андрія Хоми, в краї нині маємо таку кількість елеваторів, які можуть умістити понад мільйон 200 тисяч тонн зерна. Сільгоспвиробники, які мають можливість, не продають збіжжя — зберігають, адже вже у вересні ціна на зерно найімовірніше підніметься.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Жахливий снігопад завалить ці області України вже через кілька днів, холод прийде в цей регіон": синоптики про сніг
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
Оголошення
live comments feed...