• Головна
  • День зимового сонцестояння: коли він цього року і що обов’язково слід зробити, щоб жити в гармонії
08:29, 19 грудня 2023 р.

День зимового сонцестояння: коли він цього року і що обов’язково слід зробити, щоб жити в гармонії

День зимового сонцестояння: коли він цього року і що обов’язково слід зробити, щоб жити в гармонії

День зимового сонцестояння ще називають сонцеворотом. Сонце перебуває найближче до Землі за увесь рік.

Найчастіше день зимового сонцестояння припадає на 21 грудня (рідше буває 20 або 23 грудня). Однак у роки, які передують високосному, зимове сонцестояння відбувається 22 грудня. Саме таким є 2023 рік. Воно розпочнеться о 05:27 за Київським часом, пише ТСН.

Сонцеворот цього року не єдиний. Він буває двічі на рік. Перший припадає на червень і називається в Північній півкулі день літнього сонцестояння. Тоді ніч найкоротша, а день — найдовший. А після цього день починає поступово зменшуватися.

Що означає день зимового сонцестояння

Наші предки завжди жили в злагоді з циклами сонця, а тому приділяли цьому небесному тілу особливої уваги. Саме тому стародавні слов'яни вважали день, коли Сонце починає приносити більше тепла, остаточною перемогою світла над темрявою, а літа над зимою. В ті часи Сонце вважалося символом відродження, нового життя.

До речі, наші предки вважали, що саме день зимового сонцестояння є днем початку нового року. Тому вночі віддавали пошану Коляді. Це був один з найважливіших богів у слов'янській міфології, втілення Сонця і тепла.

Люди намагалися допомогти Сонцю перемогти темряву. Для цього розкладали і запалювали багаття, катали по селу колеса, які палали, прикрашали будинки ялинковими гілочками та випікали обрядовий коровай у формі небесного світила.

В ті часи існувало повір'я, що в день зимового сонцестояння, коли найдовша ніч у році, а після цього день починає поступово збільшуватися, духи покійних предків приходять на Землю. Тому цього дня співали чимало обрядових пісень, веселилися, розважалися, щоб привернути до своєї родини багатство і добро.

Сприятливим день вважався і для різноманітних ворожінь. Тому дівчата збиралися разом та ворожили на кохання, майбутнє, шлюб тощо. Це відмінний час для нових починань. А ось конфліктів та суперечок варто уникати. Вважається, що будь-яка негативна енергія може надовго залишити слід.

Народні прикмети в день зимового сонцестояння

Якщо на деревах іній, то наступного року буде великий урожай.

День похмурий, весна прийде рано, а ясне небо свідчить про довгу і сувору зиму.

Сильний снігопад — до тривалої і сніжної зими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День зимового сонцестояння
ТОП новини
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Потужна негода пре в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -21 градус, дощ і снігопад?
"Шалений успіх, багатство і втілення мрій": ці 2 знаки Зодіаку у другій половині весни зіткнуться з доленосними подіями
Оголошення
live comments feed...