• Головна
  • Тернополяни, обережно! Шахрайських схем стає все більше
15:00, 29 серпня 2013 р.

Тернополяни, обережно! Шахрайських схем стає все більше

Українці все частіше стають жертвами кібершахраїв. Тільки з початку 2013 року в результаті таких злочинних дій населенню завдано збитків на 8,55 млн гривень. Про це повідомив начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ Максим Литвинов, передає прес-служба МВС.

"Шахрайство еволюціонує, з поширенням інтернету схем стає все більше. Якщо раніше, приміром, на вулиці могли попросити телефон "подзвонити", то зараз, приблизно ті ж речі відбуваються вже у всесвітній мережі", - зазначив інший представник МВС.

Серед найпоширеніших видів кібершахрайства в Україні - шахрайства з платіжними картами, "фальшиві" інтернет-магазини, бренди, фіктивні сайти та телефонне шахрайство, повідомляє ТСН.

"Дуже багато існує схем з використанням платіжних карток, - зазначив Максим Литвинов, - наприклад, фіктивні сайти. Різниця може бути в одній букві від оригінального сайту, скажімо, якогось банку, потрібно бути уважним. Вводячи свої дані на такому сайті, ви відправляєте їх в руки шахраїв. Накладки на банкоматах, камери, апарати, які зчитують інформацію з магнітної стрічки, також допомагають шахраям отримати доступ до вашої карти. Інтернет-магазини з повною передоплатою також практично в 100% випадків - шахраї. А якщо при цьому вони використовують тільки один спосіб оплати - електронні гроші, і бренд невідомий - ризик збільшується. Адже такі платежі не підлягають системам державного фінансового моніторингу".

Поширеним на сьогоднішній день є і телефонне шахрайство. Наприклад, аферисти телефонують батькам і кажуть, що їхні діти в міліції і вимагають заплатити за їхнє звільнення: "У таких випадках шахрай діє на емоції, на фактор страху. Але потрібно пам'ятати, що практично всі такі випадки - обман. Співробітники правоохоронних органів не діють таким чином", - зазначили в управлінні.

Литвинов порадив українцям з метою уникнення обману в інтернеті ретельно перевіряти інформацію. "Необхідно перевіряти дані з оголошень, нехай навіть в будь-якій пошуковій системі. Якщо фірма шахрайська, про це буде написано в мережі. У разі обману, першим ділом треба написати заяву в найближчий райвідділ, так як там вашу справу зможуть передати в руки слідчого, щоб почати процес. І звичайно ж, власна уважність завжди убезпечить вас від подібних інцидентів", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що шахраї масово обкрадають українців за допомогою липових sms з чужих номерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...