• Головна
  • Відремонтовані школи та модернізовані дитмайданчики – Хоптян розповів, як на Тернопільщині реформують освітню сферу
14:00, 30 серпня 2013 р.

Відремонтовані школи та модернізовані дитмайданчики – Хоптян розповів, як на Тернопільщині реформують освітню сферу

В кожному районі області має чітко працювати система дій з реформування галузі освіти. Область до нового навчального року готова. В закладах зроблені ремонти, учні підручниками забезпечені. В регіоні реалізовується програма «Шкільний автобус» та масово модернізуються спортивні майданчики.

Стан підготовки навчальних закладів до початку нового навчального року обговорили учасники засідання колегії Тернопільської обласної державної адміністрації під головуванням керівника області Валентина Хоптяна. За його словами, органами виконавчої влади усіх рівнів за активного сприяння й підтримки органів місцевого самоврядування, територіальних громад, керівників підприємств, установ і організацій, батьків вживаються конкретні заходи для виконання нових соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України”.

1 вересня за парти 857 шкіл Тернопілля сядуть більше 100 тисяч учнів, в тому числі більше 11 тисяч першачків. До початку навчального року побудовано 9 спортивних майданчиків у ЗОШ і 7 у ДНЗ, модернізовано майже 200 спортивних майданчиків. Заплановані ремонти навчальних приміщень та покрівель виконані. До опалювального сезону в області підготовлено 971 котельню/паливну, 45 км теплових мереж, відремонтовано водопровідні та каналізаційні мережі, переведено на альтернативні види палива 18 котелень, на електричне опалення з впровадженням теплоакумуляційного обігріву – 7. Голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян звернув увагу профільних фахівців продовжити реалізовувати завдання спрямовані на переведення котелень на альтернативні види палива з метою заощадження коштів.

Протягом літнього періоду 2013 року в область надійшло майже 170 тис. підручників відповідно до нових програм навчання. Учні 1, 2, 5, 11 класів забезпечені підручниками на 100 %. Станом на 1 серпня 2013 року в області придбано 79 шкільних автобусів за кошти державного бюджету (в тому числі 6 – у 2013 році), 31 – за кошти місцевих бюджетів для задоволення потреб підвозу учнів і педагогічних працівників. Валентин Хоптян доручив провести роботу із безпечного перевезення дітей. Очільник області зобов`язав проводити щоденне обстеження технічного стану автобусів та медичного стану їх водіїв. 

До позитивів Голова ОДА відніс питання забезпечення всіх навчальних закладів області телевізорами, що дасть змогу 2 вересня 2013 року забезпечити перегляд Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря, проведення якого підтримав Президент України.

Голова Тернопільської ОДА переконаний, якість освіти в регіоні має вийти на новий рівень. Відтак, кожен район повинен докласти максимум зусиль для реформування галузі. За словами очільника області, в кожному районі має чітко працювати система реалізації поставлених завдань.

В області не закрито та не реорганізовано жодного позашкільного навчального закладу, незважаючи на суттєве зменшення коштів на їх функціонування. Як повідомив директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Іван Запорожан, ситуація з питань створення закладів з дошкільної освіти покращилась. Функціонують 550 дошкільних навчальних закладів, в яких виховуються та навчаються майже 30 тис. дітей. Впродовж 2010 – 2013 років відсоток охоплення дітей віком від 3 до 6 років дошкільною освітою в області зріс і становить 79 %. Протягом 2013-2014 років в Україні загалом та на Тернопільщині зокрема передбачається розширити мережу дошкільних навчальних закладів, і  забезпечити доступ до якісних послуг у сфері дошкільної освіти на рівні європейських стандартів для  85% дошкільнят. Протягом трьох останніх років усі діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою. До 1 вересня цього року в області планується завершити формування єдиної регіональної системи електронної реєстрації черги дітей у дошкільні навчальні заклади.

Голова ОДА доручив районним адміністраціям, виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад забезпечити виконання завдань в галузі освіти, визначених новими соціальними ініціативами Президента України “Діти - майбутнє України”, забезпечити стабільну роботу навчальних закладів області, взяти на особливий контроль питання їх матеріально-технічного і кадрового забезпечення навчальних закладів, вивчити питання щодо збільшення видатків на освіту з місцевих бюджетів на 2014 рік шляхом виділення цільових додаткових коштів для покращання матеріально-технічної бази закладів освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...