
18:30, 1 вересня 2013 р.
Тернополяни упевнені, що загартовувати дітей потрібно систематично
Загартовувати дітей потрібно систематично та методично. Мало лише одних обливань водою чи прогулянок на свіжому повітрі. Варто також переглянути режим дня малюка та його раціон харчування. Змінивши життєвий устрій, можна отримати велику користь для здоров’я.
Усі батьки хочуть, аби їхні янголята були здоровими. Одним із найкращих методів профілактики простудних захворювань, безсумнівно, є загартовування.
Починаючи з перших днів життя, чадо варто загартовувати, кажуть педіатри. Для початку ідеально підійдуть контрасти температур, як повітря, так і води. Проте, на думку інших лікарів, приміром, усім відомого Комаровського, загартовувати новонародженого немає необхідності. Адже такою здатністю житину наділила матінка Природа. Завдання батьків – створити максимально комфортні та сприятливі умови для росту й розвитку малечі. Він переконує, що дорослі мусять зробити так, аби в загартовуванні не було необхідності. Основні принципи – це не кутати, не перегрівати малюка та максимум часу проводити на свіжому повітрі, незалежно від погоди.
Повітряні ванни – перший етап, із якого варто починати загартовування, радить тато Євген Жук. Він охоче допомагав дружині бавити маленьку донечку Ангелінку, коли вона приймала таку процедуру.
- Після повернення з пологового будинку ми влаштовували повітряні ванни, перевдягаючи підгузок, - розповідає 20 хвилин чоловік. – Кожного тижня збільшували цей проміжок на одну-дві хвилини. Приблизно в п’ять-шість місяців Ангелінка «засмагала» після купання вже приблизно п’ятнадцять хвилин.
Нині дівчинці вже півтора рочки. Улітку, за розповіддю тата, вона часто босою бігає по квартирі. Коли спекотно, батьки роздягають дівчинку, аби та менше потіла. Пан Євген розповідає, що й сам веде активний спосіб життя, а тому й донечку хоче привчити до основних принципів оздоровлення.
- Ми з дружиною інколи навіть сперечаємося з цього приводу, - каже він. – Але я думаю, що переможе здоровий глузд, а не хибні стереотипи. Я прекрасно розумію, що, коли в дитини підвищена температура тіла чи є нежить, то з обливанням водою вато почекати. І ще одне – усе потрібно робити в міру.
Без фанатизму займається загартовуванням двох дітей й Ірина Клак.
- З народження мої чада приймали повітряні ванни, спочатку під час пеленання, а потім я збільшувала інтервал, - розповідає мама. – Після купання ми влаштовуємо контрастний душ, тобто ополіскуємося трохи холоднішою водою. Але головне – робити це поступово, щоб дитячий організм звик до зміни температури.
Найголовніший принцип, яким користується та рекомендує всім батькам пані Клак, - це тривалі прогулянки на вулиці.
- Гуляти й ще раз гуляти, - акцентує жінка. – У будь-яку погоду: і в сніг, і в дощ. Щоправда перебування на свідому повітрі варто обмежувати, коли маля нездужає, або на вулиці мороз більше п’ятнадцяти градусів.
На питання журналістів щодо прогулянки під час дощу, жінка розповіла, що в лиху погоду і мама, і дітлахи гуляють у спеціальних накидках, які можна недорого купити на ринку чи в магазині. До речі, за її словами, дітям подобається ловити каплі. А якщо дощ, як з відра ллє, тоді мама з малечею ховаються під якимось навісом.
Родина Клак любить подорожувати. Разом з дітьми батьки їздять відпочивати на море, у гори, або просто на природу за місто. Інколи доводиться ночувати в наметах.
- Перший раз Ладочка ночувала з нами в наметі, коли їй було півтора рочки, - продовжує мама. – Дякувати Богу, усе добре. Як на мене, дітей не потрібно перегрівати. Адже, якщо вдягнути надто тепло, тоді отримуємо зворотній ефект. Дітлахи потіють, і вже від легенького вітру простуджуються.
Багато різних методів загартовування дитячого організму можна знайти як у спеціальних посібниках, так і на сайтах. Але все-таки варто спочатку порадитися з дільничним педіатром. Краще – коли лікар порадить конкретні процедури та підтвердить, що протипоказань для занять оздоровленням немає.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:44, Вчора
353
15:05, 16 квітня
33
12:44, 16 квітня
103
12:44, 16 квітня
99
live comments feed...