• Головна
  • Чи справді це депресія? Чому так важливо не помилитися
16:20, 20 лютого

Чи справді це депресія? Чому так важливо не помилитися

Чи справді це депресія? Чому так важливо не помилитися

Депресія - це психічний розлад, який може привести до серйозних порушень здоров'я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від депресії страждають більш 264 мільйонів людей по всьому світу.

ПРИЧИНИ ДЕПРЕСІЇ

Депресія - досить поширене захворювання психіки, яке супроводжується зниженим настроєм, апатією, негативними думками, втратою інтересу до життя і нездатністю насолоджуватися життям і тими заняттями і хобі, які раніше приносили задоволення. Причини депресії можуть бути різними:

  • стресові ситуації (смерть близької людини, різка зміна способу життя, втрата роботи);
  • особливості психотипу і розлади особистості;
  • соматичні захворювання - причиною депресії може стати онкологічне, неврологічне, генетичне захворювання, ендокринне порушення або будь-яке інше органічне захворювання або розлад;
  • психічні захворювання;
  • зазначити прийом деяких медикаментів;
  • генетична схильність;
  • сезонність;
  • вживання алкоголю і психоактивних речовин;
  • гормональні зміни.

При призначенні лікування метою лікаря є вплив на основні причини депресії, тому їх виявлення є ключовим в діагностиці і профілактиці депресії. Якщо причини захворювання незрозумілі, то мова може йти про так звану ендогенну депресію, тобто таку, що виникла зсередини.

СИМПТОМИ ДЕПРЕСІЇ

Залежно від характеру походження виділяють наступні симптоми депресії:

1) Психологічні: довготривалий пригнічений настрій, туга, відчуття безпорадності, низька самооцінка, плаксивість, почуття провини, дратівливість і нетерпимість до інших людей, відсутність інтересу до життя, тривожність і суїцидальні думки.

2)
Фізичні: рухова загальмованість, запори, болі невідомого походження, втрата статевого потягу, занепад сил, порушення сну і менструального циклу.

3) Соціальні: небажання спілкуватися з людьми, нехтування колись улюбленими хобі та захопленнями, замкнутість.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДЕПРЕСІЇ 

У МЦ «Оксфорд Медікал» застосовуються ефективні методи лікування депресії. Якщо ви довгий час спостерігаєте у себе один або кілька перерахованих вище симптомів, обов'язково зверніться до фахівця. Особливо важливо звернутися до лікаря, якщо ваш настрій впливає на вашу роботу, особисте життя, захоплення, якщо у вас є думки про самогубство. Залежно від типу захворювання вам підберуть відповідний метод лікування.

Немає універсальних причин, які призводять до розвитку депресивних станів - все індивідуально. Одна людина може впасти в депресію через втрату улюбленої роботи, інша - через фінансовий крах, чи зради близької людини. Розпізнати справжню депресію можна, грунтуючись на результатах психіатричних тестів та спеціального обстеження. Депресія вимагає звернення до професійних лікарів. 

Саме у МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» працюють найдосвідченіші спеціалісти в області психології, які займаються лікуванням цілого спектру психологічних захворювань. Для лікування депресії лікарі-психотерапевти використовують психотерапію, зокрема когнітивно-поведінкову терапію.

Якщо Ви відчули ознаки депресії у себе або близької людини, слід в обов’язковому порядку звернутись до лікаря-психотерапевта.

Записатись на консультацію до лікаря-психотерапевта медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» Ви можете за номерами телефонів (068) 752 52 52, (0352) 52 5252 чи (050) 437 52 52 (Viber).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оксфорд медікал #новини оксфорд медікал тернопіль #депресія
ТОП новини
"Потужний дощ пре прямо в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": де буде мороз у -18 градусів, град і снігопад?
"Нові ціни викликали переляк": в Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир
"Тариф на електроенергію зросте": українців приголомшили заявою про те, скільки треба буде платити за кіловат-годину
Військовозобов'язаних чекає ще одна важлива зміна: тепер приховати працівника від мобілізації не вдасться
Оголошення
live comments feed...