• Головна
  • Окупація по-тернопільськи: понад півгектара землі педуніверситету намагаються привласнити рейдери
13:00, 22 лютого

Окупація по-тернопільськи: понад півгектара землі педуніверситету намагаються привласнити рейдери

Окупація по-тернопільськи: понад півгектара землі педуніверситету намагаються привласнити рейдери

Упродовж війни ТНПУ відвойовує земельну ділянку площею 0,6 га на вул. Громницького на Дружбі, яка вартує за приблизними підрахунками 25 мільйонів гривень. Відстоюючи інтереси закладу вищої освіти, керівництво уже звернулося до президента України, парламенту, керівників РНБО та СБУ, генпрокурора. Також в університеті готують позов до Верховного Суду.

На території університету підприємець за час оренди майданчика із щебневим покриттям незаконно спорудив ряд будівель автомобільної стоянки. Терміни користування землею закінчилися ще у 2021 році. Майнова комісія МОН України відмовила у продовжені оренди. Перешкоди у користуванні земельною ділянкою для ТНПУ залишилися, оскільки ділянку не звільнили і вже третій рік на ній незаконно реалізують власний бізнес рейдери. Тобто, споруди не зносять, ділянка не повернута у державну власність. Далі – все у хронологічному порядку.

“Тимчасово!” – з 90-х

Земельну ділянку (2 га), вільну від забудови, у 1981 році виконком Тернопільської міської ради закріпив за Тернопільським державним педагогічним інститутом (правонаступником якого є Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка), для влаштування ботанічного саду. Складовою частиною якої є земельна ділянка по вулиці Громницького, 1А.

У червні 1998 року виконавчий комітет Тернопільської міської ради земельну ділянку площею, 0,389 га по вулиці Громницького (Надзбручанській) затвердив проект відведення земельної ділянки під влаштування автомобільної стоянки товариству з обмеженою відповідальністю «Ювітас» та надав цю земельну ділянку в тимчасове користування терміном на п’ять років під влаштування автомобільної стоянки, погодивши це із тодішнім керівництвом Тернопільського Державного педагогічного університету.

Інспекція архбудконтролю міської ради надала ТОВ «Ювітас» дозвіл на виконання будівельних робіт відповідно до проектної документації.

А уже за місяць був складений Акт державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва «відкрита автомобільна стоянка на 100 автомобілів», який було затверджено рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради у грудні цього ж року. Зазначені документи не містять жодних відомостей про те, що (тоді ще) ТДПУ надавав та/або погоджував дозвіл на будівництво.

У педуніверситеті наголошують, що згадані вище документи не мали жодних відомостей і про те, що державною комісією приймалися в експлуатацію будь-які будівлі, як і контрольно-пропускний пункт площею 12,7 кв. м та прохідну площею 9,1 кв. м, котрі би знаходились на території земельної ділянки площею 0, 389 га наданої для облаштування автостоянки.

Незаконні перешкоди: і паперові, і нерухомі

У 2003 році строку дії договору на право тимчасового користування землею завершився та не продовжувався, а також не укладався договір оренди землі відповідно до вимог новоприйнятого Земельного кодексу України.

У 2005 році педуніверситет отримав Держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 2 га, складовою частиною якої є земельна ділянка площею 0,389 га, яка перебувала під автостоянкою у 1998-2003 роках. Державний акт товариством з обмеженою відповідальністю «Ювітас» не оскаржувався і заклад вищої освіти мирно володів цим майном впродовж 18 років.

На період з 2005 по 2021 рік ТОВ «Ювітас» уклало із Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Тернопільській області договір оренди нерухомого майна (не земельної ділянки!) для продовження користування відкритою автомобільною стоянкою, що належить до державної власності площею 5740 квадратних метрів.

На період з 2005 по 2021 рік ТОВ «Ювітас» уклало із Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Тернопільській області договір оренди нібито нерухомого майна (не земельної ділянки!), для продовження користування земельною ділянкою під відкритою автомобільною стоянкою, що належить до державної власності площею 5740 квадратних метрів, хоча насправді нерухомого майна на момент укладання цього договору оренди не існувало.

Строк дії зазначений в договорі оренди нерухомого майна (не земельної ділянки!), що належить до державної власності від 04.10.2005 року № 200 припинився у квітні 2021 року. Впродовж 2021 року Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка неодноразово звертався до ТОВ «Ювітас» із вимогою про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, які товариством ігнорувалися.

У жовтні керівництво університету отримало лист від Ювітасу про те, що вони мають зареєстрований об’єкт нерухомості 12,7 кв.м. на цій ділянці і просять для його обслуговування передати ділянку, де знаходилася стоянка. В ЗВО їм відмовили. З ініціативи університету цю незаконну реєстрацію об’єкта нерухомості було скасовано антирейдерським комітетом Міністерства юстиції України в січні 2022 року.

21 грудня 2021 року Тернопільським районним управлінням поліції за зверненням ректора університету зареєстроване кримінальне провадження № 12021211040001764 за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва ТОВ «Ювітас», яке «розслідується» третій рік.

Що вирішили судді?

З метою захисту своїх прав педуніверситет звернувся до Господарського суду Тернопільської області із позовом про звільнення самовільно зайнятої ТОВ «Ювітас» земельної ділянки та у подальшому із апеляційною скаргою до Західного апеляційного господарського суду.

Не зважаючи на описані вище докази, суди прийняли незаконні, протиправні і необґрунтовані рішення про відмову у задоволенні позову закладу вищої освіти до ТОВ «Ювітас» без залучення до участі у справі власника земельної ділянки – Тернопільської обласної військової адміністрації та Регіонального відділення Фонду державного майна України в Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях.

У вересні 2022 року будівлі на земельній ділянці майже потайки, незаконно зареєстрував право власності на відкриту автомобільну стоянку на 100 автомобілів як об’єкт нерухомості за Товариством з обмеженою відповідальністю «Ювітас» державний реєстратор Заводської селищної ради Чортківського району. Вказане рішення державного реєстратора суперечить Закону України, адже автостоянка не є об’єктом нерухомого майна, і її легалізація є недопустимою.

Де шукати підтримки?

Декриміналізація, що передбачала кримінальну відповідальність суддів за неправосудні судові рішення, сприйнята окремими представниками третьої гілки влади, як вседозволеність, можливість маніпулювання фактами та свободу у прийнятті рішень на власний розсуд всупереч доказам і матеріалам наявним у справі.

«Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, засновником якого є Держава України, в особі Міністерства освіти і науки України, не має позабюджетних фінансових можливостей для «колядування» з метою захисту інтересів Держави у цій справі", – апелюють в університеті до державних адресатів звернення.

Відтак адміністрація університету закликає керівництво держави вжити заходів для захисту та відновлення протиправно порушених майнових інтересів Держави та зупинки рейдерського захоплення земельної ділянки площею 0,570 га.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТНПУ #стоянка #рейдери #земля
Оголошення
live comments feed...