• Головна
  • Чи зможуть тернополяни знайти роботу восени?
19:15, 3 вересня 2013 р.

Чи зможуть тернополяни знайти роботу восени?

Випускники українських ВНЗ не поспішають шукати роботу відразу після закінчення навчального року та захисту диплома - молоді люди воліють відпочити до вересня. Саме в цьому місяці традиційно підвищується конкуренція на ринку праці.

"В цілому з початку року конкуренція помітно підвищилася серед кандидатів за робоче місце, тому що в період економічного занепаду кількість вакансій зменшується і співробітники, які потрапили під скорочення, подовгу шукають собі нову роботу", - розповіла директор Департаменту персоналу Наталія Проць.

При цьому у великих містах України закінчення навчального року має не дуже великий вплив на ринок праці - основна частка кандидатів тут доводиться на тих, хто вже має досвід роботи.

За даними експертів, сьогодні багато випускників починають пошук роботи, ще будучи студентами.

"Така практика широко поширена в розвинених країнах і стає все більш популярною в Україні та СНД. У роботодавця більш позитивне ставлення до студента, який зміг з'єднувати навчання та роботу і на співбесіді може похвалитися якимось досвідом", - пояснює Наталія Проць.

"І якщо студент почав працювати ще в процесі навчання, то після дипломування він не обов'язково буде змінювати роботу - швидше за все, він зможе розвиватися в тій компанії, в якій працює зараз, якщо компанія пропонує можливості зростання своїм співробітникам", - підкреслює Проць.

Тим, хто ще не встиг знайти робоче місце, доводиться "покрутитися", але за бажання у випускників є можливість знайти роботу протягом 1-2 місяців, зазначають експерти, повідомляє Тернопільський регіональний центр зайнятості.

"Випускники часто стикаються з проблемою працевлаштування, тому що в абсолютній більшості випадків роботодавцю на відкриті вакансії потрібні досвідчені кандидати. Багато хто після ВНЗ, отримавши диплом, але не маючи досвіду, змушені починати трудову діяльність з найпростіших робіт. І часто це може бути робота в поганих умовах, в невідомій і слабкій компанії, де важко отримати гідний досвід для майбутньої кар'єри", - пояснює Проць.

Експерт підкреслює, що при пошуку роботи таким молодим людям слід звертати увагу на репутацію компанії, дотримання в ній правил КЗпП та можливість кар'єрного росту.

Нагадаємо, фахівці передрікають українцям зростання безробіття, однак запевняють, що деяких галузей проблеми не торкнуться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...