
20:29, 29 березня 2024 р.
"36 500 грн зарплати на місяць": українок, яким потрібна робота, запрошують на чудові вакансії

Зарплата керівників-жінок на державній службі вища, ніж у керівників-чоловіків. Про це заявив голова Центру досліджень фіскальної політики Віктор Мазярчук у новому випуску подкасту Бюджетні розмови.
Як інформує "НВ", як повідомили у Центрі досліджень фіскальної політики, проаналізовано 1 мільйон декларацій виключно державних службовців. З’ясовано, що гендерний розрив в оплаті праці в Україні існує. Водночас, якщо різниця в середній зарплаті на держслужбі - на користь чоловіків, то ситуація на керівних посадах — інша.
«Зараз у нас попередні дані. Я роблю дисклеймер, що фінальні цифри можуть дещо відрізнятись, але загальну тенденцію можна бачити: керівники-жінки заробляють більше, ніж керівники-чоловіки… Якщо брати загальну структуру, не тільки керівників, а всіх, то 45% всіх декларацій — це чоловіки. Жінок більше. Середня зарплата по всіх держслужбовцях у 2022 році: чоловіки — 30 тис. 400 грн, жінки — 19 тис. 900 грн. Дуже сильно різниться. А щодо керівників, то у чоловіків — 91 700 грн, у жінок — 92 000 грн, — тут трішечки більше отримують жінки. Керівники структурних підрозділів, а саме департаментів: у чоловіків — 36 100 грн, у жінок — 30 500 грн», — зазначив Мазярчук.
Експерт додав, що у чоловіків вища оплата праці і на посаді головного спеціаліста — 21 600 грн проти 18 900 грн у жінок. Причому чоловіків, які обіймають посаду саме головних спеціалістів, найбільше в структурі державної служби.
«У чоловіків дійсно більша зарплата. І тут цікаво подивитися глибше, детальніше, в розрізі різних інституцій, в розрізі регіонів. Наприклад, у чоловіків в Києві - найбільша зарплата. А у жінок — в Київській області найбільша зарплата. А найнижча зарплата в чоловіків в Херсоні і на Донеччині. Тобто існує сильна регіональна диспропорція», — підкреслив Мазярчук.
Раніше повідомлялося, що у березні 2024 року Міністерство фінансів розробило та оприлюднило дані щодо зарплатні державних службовців, представивши їх у вигляді дашборду.
Від початку 2024 року в Україні змінено підходи до оплати праці в межах реформи системи оплати праці державних службовців, яка має на меті підвищити передбачуваність, прозорість і справедливість заробітної плати та вдосконалити ефективність менеджменту в державному секторі.Відтепер видатки держави на заробітну плату працівників державних органів можна відстежити за допомогою аналітичного інструменту «дашборд», який буде постійно оновлюватись щомісяця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
«Casino.ua» оголосив про початок партнерства з Mancala Gaming
Новини компаній
18:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...