• Головна
  • Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
13:01, 15 травня

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

ТЦК отримають додаткові повноваження щодо контролю за військовозобов’язаними чоловіками.

Про це розповів адвокат Микола Максимов у коментарі для ТСН.ua.

Згідно з законодавчими змінами, військовозобов'язаний повинен завжди мати при собі військово-обліковий документ. Це стане обов'язковою вимогою, яку потрібно виконувати не лише на вимогу поліції, але й працівників ТЦК. Важливо зазначити, що працівники ТЦК не мають права затримувати осіб, за винятком випадків, коли особа перебуває в розшуку Національною поліцією.

Максимов також зазначив, що в разі розшуку поліція має право затримати особу, скласти адміністративний протокол і доставити її до ТЦК. А от заштовхування військовозобов'язаного у транспорт представниками ТЦК є незаконним.

"Мають право застосовувати силу лише правоохоронці. Якщо ж такі дії вчиняють працівники ТЦК, потрібно зафіксувати це на відео. Слід попередити їх, що це незаконне обмеження волі, і за такі дії передбачена відповідальність згідно з кримінальним кодексом України. Я бачив безліч ситуацій, коли публічне втручання громадян на вулицях призводило до того, що особу відпускали", – заявив адвокат.

Українці все частіше стають свідками ситуацій, коли особа отримує повістку не в ТЦК, а на вулиці. За словами адвоката, заповнення порожнього бланку повістки на вулиці, а не вручення заздалегідь заповненої, є предметом активної дискусії в правових колах.

"Є певні юридичні питання до цього. Повістка містить підпис керівника ТЦК і туди вписують дані особи. Це питання вже обговорювалося, хтось намагався писати заяви до правоохоронних органів. Але це питання не вирішене, так продовжують робити", – каже Максимов.

Також він прокоментував чутки про те, що іноді у громадян забирають телефони. За його словами, це порушення прав людини, оскільки телефон є її майном.

« Немає права його забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. В будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено", – зауважив Максимов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка #ухилянти #мобілізація #обмеження волі #свідки #відео #тцк #повноваження
Оголошення
live comments feed...