• Головна
  • "Чоловікам із цими недугами скасують відстрочку, чи мобілізація охопить людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
19:01, 27 травня

"Чоловікам із цими недугами скасують відстрочку, чи мобілізація охопить людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання

"Чоловікам із цими недугами скасують відстрочку, чи мобілізація охопить людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання

У деяких випадках чоловік, у якого 3 група інвалідності, може проходити службу. Закон про мобілізацію в Україні №10449, який набув чинності 18 травня 2024 року, регулює порядок призову військовозобов'язаних чоловіків на службу в армії.

Як інформує "УНІАН", закон про мобілізацію в Україні 2024 - головні зміни Чи можлива мобілізація з 3 групою інвалідності Чи можна виїхати з України з 3 групою інвалідності Закон про мобілізацію в Україні 2024 - головні зміни

Закон про мобілізацію в Україні вносить зміни в процеси мобілізації та військового обліку. Нижче наведено список основних положень для військовозобов'язаних чоловіків:

усім, чий вік від 18 до 60 років, оновити свої дані до 16 липня 2024 року; завжди мати при собі військово-облікові документи; пред'являти документи на вимогу ТЦК, прикордонної служби або поліції.

Також в Україні скасували статус "обмежено придатний" - тепер усі чоловіки з цією відміткою у військовому квитку повинні протягом 9 місяців (до 4 лютого 2025 року) пройти ВВК. Уже з 18 травня їх почали викликати в ТЦК і СП для оновлення даних і проходження медкомісії.

Чи можлива мобілізація з 3 групою інвалідності

Згідно з чинним законодавством, якщо у чоловіка встановлена 3 група інвалідності - мобілізація неможлива. Він має право пройти службу лише за власним бажанням, підписавши контракт.

Законопроєкт №10449 передбачає, що чоловіки від 25 до 60 років, у яких 3 група інвалідності з'явилася після 24.02.2022, будуть піддані перевірці. Цього правила не дотримуються, якщо інвалідність встановлено:

у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності; за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту Вітчизни; за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів); за наявності онкологічних захворювань, інтелектуальних порушень, психічних розладів, церебрального паралічу або паралітичного синдрому у зв'язку з інвалідністю з дитинства.

Раніше ми детально говорили про те, кого саме стосується перевірка на достовірну інвалідність і як вона проходитиме.

Чи можна виїхати з України з 3 групою інвалідності

Щодо того, чи можна виїхати за кордон із 3 групою інвалідності, то чоловік, який хоче покинути країну, має надати документальне підтвердження інвалідності та зняття з військового обліку. Новий закон про мобілізацію нічого в цьому сенсі не змінив - чоловік може покинути країну, якщо збере необхідний пакет документів.

Як інформує "ТСН", адвокат розкрив важливий нюанс, коли повістку відправляють військовозобов'язаному поштою.

У разі відправлення повістки поштою в особи є 14 днів з моменту підписання повістки, щоб з'явитися до ТЦК.

Про це розповів адвокат Андрій Приходько.

"Ви повинні з'явитися до ТЦК не пізніше, ніж за 14 днів. Фактично, в особи є 14 днів з моменту, коли повістка була відправлена і до моменту, коли ви повинні з'явитися. Бо зараз є ситуації, коли повістки виписують "на вже". Наприклад, до вас підійшли, і кажуть, щоб ви вже проїхали до ТЦК. Але у вас повинен бути оцей розрив 14 днів, для того, щоб попередили рідних, близьких чи роботодавців. Але важливо пам'ятати, що ці 14 днів вираховуються не з моменту отримання повістки, а з моменту її відправки чи підписання. Тому тут потрібно бути уважними", – каже адвокат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #повістки #війна
Оголошення
live comments feed...