• Головна
  • З індивідуального банківського сейфа тернополянина зникло декілька тисяч доларів
09:00, 15 вересня 2013 р.

З індивідуального банківського сейфа тернополянина зникло декілька тисяч доларів

- Хтось надурив і банк, і мене! - вважає тернополянин Петро Лисятинський. Нещодавно він виявив, що з його індивідуального банківського сейфу зникло декілька тисяч доларів. – Підозрюю, що таке могло статися не тільки зі мною. Раджу й іншим клієнтам банку перевірити свої скриньки.

Про цей випадок чоловік розповів на сайті 20minut.ua в рубриці "Новини від читачів". Він описав ситуацію, назвав у публікації банк і вказав свої дані. Ми зустрілися з тернополянином, аби з'ясувати більше деталей. Конкретний розмір втрати чоловік не називає міркувань безпеки.

Орендувати індивідуальний банківський сейф Петро Лисятинський почав ще у 2010 році. До серпня 2013-го проблем не було.

- Я мав певні заощадження, тож уклав угоду про оренду індивідуальної банківської скриньки з тернопільським відділенням „Райффайзен банк Аваль”, - каже чоловік. - Не хотів класти гроші на депозит, бо вже раз пролетів. Не таємниця, що у випадку фінансових проблем банку отримати свої кошти з депозиту – велика проблема. Орендував скриньку у відділенні, що на вулиці Йосипа Сліпого, 8. Вважав, що там — надійний депозитарій для збереження коштів, документів і цінних речей, - пише 20 хвилин.

Час від часу чоловік, як розповів, навідувався до свого сейфу – брав або докладав гроші. Їх він тримав у конверті.

- Щомісяця я ходив до банку і продовжував договір оренди. Але не завжди зазирав до скриньки, - каже тернополянин. - Цьогоріч сейфом користувався двічі: 4 січня, коли востаннє бачив усі гроші в конверті, і 5 серпня, коли й виявив зникнення грошей. Ми з дружиною хотіли їхати у відпустку, тож я вирішив занести золоті вироби до сейфу. Коли відкрив скриньку, помітив, що конверт з грошима удвічі тонший. Перерахував - а кількох тисяч доларів немає... Я мало зі стільця не впав.

Сторонній особі потрапити до індивідуальних сейфів клієнтів банку неможливо, вважає чоловік.

- Там контроль, - продовжує пан Лисятинський. - Приходиш у банк – там менеджер, якому треба показати паспорт, індивідуальну картку і назвати пароль. Усе заносять у систему. Далі менеджер із кодовими ключами разом із клієнтом йде до сейфів. Дорогою кодовим ключем відчиняє двері операційного залу, обоє спускаються у підвал. Там – ще одні двері, які менеджер теж відчиняє ключем. Потім працівник банку знімає сейфи з сигналізації. Скриньки стоять у залізній шафі. Менеджер двома ключами відчиняє замки, а загальним розблоковує скриньки. Після цього клієнт може власним ключем відчинити свій сейф. Усюди камери. Як же гроші могли зникнути?

Чоловік одразу звернувся до менеджера, який не залишає приміщення депозитарію, поки там є клієнт.

- Кажу їй: „Слухайте, немає грошей!”, - продовжує пан Лисятинський. – А вона: "Я нічого не знаю, треба кликати керівництво". Все закрили і піднялися у кредитний відділ. Повідомили керівника відділу, викликали менеджера, начальника охорони. Ще раз спустилися до сейфу. У їхній присутності я перерахував гроші. Сказали мені написати заяву, запевнили, що будуть розбиратися і що в банку такого ніколи не було.

Заяву тернополянин написав, а наприкінці серпня отримав відповідь: внутрішня перевірка порушень не виявила. Порадили звернутися в міліцію чи до суду.

- Я – колишній правоохоронець. Після виходу на пенсію працював у службі безпеки банку, - каже Петро Лисятинський. - Я знаю цю роботу. Неважко з'ясувати, хто і коли, може й не сторонній, а свій, заходив до депозитарію.

Почали кримінальне провадження

Чоловік написав заяву в міліцію. Також подав звернення до головного управління банку в Україні.

- Я писатиму і в центральний європейський офіс, - каже пан Петро. - Це ж великі гроші. А припущення, що я сам узяв гроші чи вигадав цю історію, – смішні. Навіщо це мені? Навіщо я чекав три роки, щоб надурити банк? Сподіваюся, слідчим міліції вдасться отримати відеозаписи, з’ясувати всі обставини. Хочу через газету звернутися й до тернополян, які мають індивідуальні сейфи у цій установі: перевірте вміст своїх скриньок. Можливо, я не один такий. Якщо у когось такі ж проблеми, прошу телефонувати мені на 0-66-727-23-84. Разом простіше відстояти права.

У прес-центрі головного відділення „Райффайзен банк Аваль”, куди ми звернулись, підтвердили, що пан Лисятинський – їхній клієнт і звертався до банку з заявою про зникнення коштів.

- За результатами службового розслідування фактів доступу сторонніх осіб, порушень вимог законодавчих актів України та нормативних документів банку щодо охорони індивідуального банківського сейфу не виявлено, - повідомили в прес-центрі фінустанови.

Поцікавились ми і в правоохоронців, чи проводять вони перевірку за фактом звернення пана Лисятинського.

- Порушили кримінальне провадження за частиною третьою статті 185 (крадіжка), а відомості внесли у Єдиний реєстр досудових розслідувань, - повідомили у центрі зв'язків із громадськістю обласної міліції.

КОМЕНТАР

Василь КОГУТ, адвокат:

- У цьому випадку важко довести як факт проникнення у сейф, так і суму втрачених коштів. Якщо, звісно, це справді було. Проблема в тому, що опису майна, яке люди зберігають в індивідуальних сейфах, ніхто не проводить. Тобто вміст скриньки – це таємниця клієнта. Проте чоловік, який впевнений, що у нього вкрали гроші, правильно зробив, звернувшись до правоохоронців. Адже слідчі мають право проводити огляд місця, знайомитись із записами відеокамер, опитувати людей, аналізувати інші дані. І таким чином встановлювати істину. Думаю, тернополянину потрібно дочекатися результатів розслідування і вже тоді, виходячи з них — бо, можливо, виявиться, що запису камер немає або хтось заходив до депозитарію — звертатися до суду.

ДОВІДКА

Ми поцікавились, чи траплялися в їхніх містах випадки, схожі до тих, які описав герой публікації. Там про зникнення з індивідуальних банківських сейфів грошей чи цінностей не чули. Проте, як ми з'ясували з допомогою Інтернету, в Україні таке траплялось. Найгучнішший випадок був у Києві в 2007 р. Там зловмиснику вдалось викрасти з банківських скриньок, як пише “Економічна правда” 13,5 мільйонів гривень ( озмір суми вказали банки й потерпілі— авт.). Чоловік діяв за простою схемою: орендував в різних банках індивідуальні сейфи. Коли навідувався до них, відкривав спеціально виготовленими ключами й сусідні. За такі діяння чоловік отримав умовний термін. Оскільки банки й потерпілі не змогли надати підтвердження конкретним сумам вкраденого (опису вмісту індивідуальних скейфів не проводять — авт.), суд не зміг зобов'язати зловмисника повернути гроші. Чи компенсували фінустанови збитки своїх клієнтів - невідомо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"З 1 жовтня тариф на електроенергію радикально зміниться, українці не чекали цих нововведень": скільки треба платити?
"Чоловіків із цими професіями відправлять у ТЦК, буде колосальна втрата бронювання": повістки, мобілізація з 1 жовтня
Оголошення
live comments feed...