• Головна
  • На Тернопільщині буде створено понад 400 робочих місць
10:00, 17 вересня 2013 р.

На Тернопільщині буде створено понад 400 робочих місць

12 ліній виробництва лампочок загального призначення планує запустити ВАТ «Іскра» у Збаражі на території  заводу «Квантор». Дві з них працюють уже сьогодні і виробляють протягом доби понад 50 тис. лампочок. Ще чотири бізнес-структура планує запустити до кінця року.

Загалом «Іскра» має намір створити на Збаражчині понад 400 робочих місць  і сягнути обсягів виробництва у понад мільйон гривень.

Влада сподівається, що «Іскра» «запалить» Збаразький регіон

Діалог щодо можливості запуску на Тернопільщині ліній виробництва лампочок загального призначення розпочався близько року тому. Під час однієї із всеукраїнських нарад з питань промислової політики у Дніпропетровську відбулася зустріч заступника голови ТОДА Василя Гецька та генерального директора ВАТ «Іскра».

- У кулуарах ми обмінялися інформацією щодо ситуації у регіоні та потенціалу підприємства. Саме тоді генеральним директором було оголошено про намір орендувати виробничі потужності у Збаразькому районі. Мова йде про 2,6 тис. кв. м площ, які зараз використовує підприємство. ВАТ «Іскра» привело приміщення до  необхідного технологічного рівня, вклавши у нього понад 3 млн. грн. інвестицій, - розповідає Василь Гецько. –  Це міжнародний виробник, який має свої заводи в Чехії,  Польщі, Росії. Географія поставок продукції надзвичайно широка. Сюди належить Англія, Саудівська Аравія, Італія, Китай тощо. Продаючи українську продукцію, ми забезпечуємо валютну виручку для держави, що суттєво впливає на зовнішньо-торговельний баланс. Тому реалізація таких проектів та підтримка інвестиційної політики національних виробників є надзвичайно актуальними. Рішення «Іскри» про роботу в Тернопільській області на потужностях «Оріону» та «Квантора» радо вітається, адже підприємство планує виготовляти понад 100 млн. одиниць продукції щороку. Разом з тим зростуть податкові надходження. У перспективі можлива співпраця з нашими підприємствами, які би могли постачати комплектуючі.

Попри те, що ВАТ «Іскра» є самодостатнім підприємством зі замкнутим циклом виробництва, в області сподіваються, що товариство співпрацюватиме з місцевими виробниками. Розвиватиметься багато допоміжних виробництв, структур. Адже необхідно буде поставляти запчастини, виготовляти нестандартне обладнання і т. ін.

Маючи велику потребу у кадрах, цілком можливо, що ВАТ зможе збільшити замовлення для професійно-технічних училищ області і повернути Тернопільщині славу одного з найбільших виробників світлотехнічної продукції та радіотехніки, пише Номер один.

Одне із завдань, яке стоїть перед владою, - це активне впровадження імпортозаміщення, адже імпортуючи товари інших виробників, український споживач більше платить за бренд та торгову марку, ніж за якість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...