• Головна
  • Без води та опалення: у ЄС прогнозують Україні складну зиму
15:00, 19 серпня 2024 р.

Без води та опалення: у ЄС прогнозують Україні складну зиму

Без води та опалення: у ЄС прогнозують Україні складну зиму

Армія РФ продовжує завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України. За підрахунками, вона вже знищила або захопила близько 9 ГВт електроенергії, яка виробляється країною. Тому у ЄС побоюються гуманітарної катастрофи в Україні взимку, якщо ситуація не зміниться.

Про це пише Бі-бі-сі з посиланням на видання Financial Times.Зокрема, єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон закликала союзників України активізувати допомогу, інакше на країну може чекати гуманітарна катастрофа.

Масовані ракетні удари по об'єктах енергетики завдали непоправної шкоди. Україна втратила обсяг потужностей, еквівалентний піковому споживанню в Португалії - країні з населенням більше ніж 10 мільйонів.

"Наступна зима, найімовірніше, перевірить стійкість українського народу так, як не було на нашому континенті від часів Другої світової війни", - підкреслила вона.

Вона також нагадала, що за останні місяці атаки Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру посилилися, знищивши електростанції, теплові пункти, резервні генератори та сховища. Багато об'єктів атаковано повторно. Як результат - Україна втратила близько дев'яти гігаватів електропотужностей, що становить половину від необхідного обсягу взимку.

Дефіцит електрики змусив український уряд запровадити віялові відключення. У деяких містах домогосподарства мають доступ до світла лише кілька годин на день, що значно порушує їхнє повсякденне життя, йдеться у статті.

Вона наголосила, що відсутність електрики призведе до проблем з доступом до інших послуг, а саме до водопостачання та опалення. Все тому, що без світла не працюють водяні насоси та каналізаційні мережі.

"Найбільше постраждають літні люди, діти та вразливі верстви населення. Спад економічної активності призведе до зниження доходів бюджету і збільшення дефіциту бюджету України. Ризик гуманітарної катастрофи високий", - зазначила єврокомісарка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єс #зима #україна #уряд #складна #енергетика #вода

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...