23:32, 21 серпня
"Діти та дорослі в біді через жахливу хворобу, інфекція викликає страшні симптоми, ускладнення і біль": є спосіб вберегтися
Страшна хвороба фіксується в Україні. Зокрема, у сусідній з Тернопільщиною Львівщині за 6 місяців зареєстрували майже 500 випадків захворювання на кашлюк проти 23-х за аналогічний період 2023 року.
Як інформує "DailyLviv.com", медики наголошують на важливості вакцинації від кашлюку під час вагітності, аби захистити малюка.
Кашлюк є серйозним захворюванням, яке може викликати ускладнення у дітей та дорослих. Особливо небезпечною є інфекція для немовлят та малюків зі слабкою імунною системою. Це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією.
Зокрема, на Львівщині за 6 місяців зареєстрували майже 500 випадків захворювання на кашлюк проти 23-х за аналогічний період 2023 року. Зростання у 20 разів. Випадки є в усіх районах Львівщини. Про це розповіли у Центр дитячої медицини, лікарні "ОХМАТДИТ".
Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.
Загалом, в Україні за 6 місяців зареєстрували 4863 випадки кашлюку, що в 30 разів більше, аніж за аналогічний торішній період (161 випадок).
"Вакцинація вагітних та усієї сімʼї проти кашлюку допомагає створити ефект “кокона” – це коли багато людей в спільноті вакциновані проти хвороби, що зменшує поширення інфекції серед незахищених осіб, зокрема немовлят та маленьких дітей. Вакцинуватись можна з 22-го тижня вагітності", – наголосила керівниця клініки захворювання та реабілітації дітей раннього віку, педіатр Центру Роксолана Дуб.
А відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цілоклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АКаДП містить безклітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:55, 3 грудня
12:10, 9 грудня
18:07, 5 грудня
12:09, 9 грудня
16:13, 11 грудня
live comments feed...