Тернополяни не матимуть місця, щоб укласти шлюб чи його розірвати

З липня ц.р. відділ державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції працює у приміщенні, на яке він не має жодних прав.

Уже в найближчий час так може статися, що тернополяни не матимуть місця, щоб укласти шлюб чи його розірвати, отримати свідоцтво про народження чи довідку про смерть рідних тощо. А все тому, що «Ощадбанк», який через суд добився того, що дане приміщення належить йому на правах власності, вимагає негайного виселення РАЦСу, а альтернативного місця, де б його можна було перенести, на сьогодні немає ні в міської влади, ні в органів юстиції.

Звільнити не можна, а виселити…

Протягом 50 років відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції розміщений у Тернополі в будинку на майдані Волі, 2, який був комунальною власністю міста. Внаслідок зміни права власності на будівлю з 1992 року відділ державної реєстрації актів цивільного стану користується приміщенням першого поверху адмінбудинку на майдані Волі, 2 площею 333,5 кв. м. на умовах оренди.

– У зв’язку з розширенням банківських мереж перед головним управлінням юстиції упродовж останніх 10 років неодноразово ставилось питання про припинення договору оренди, але позитивно вирішувалось шляхом укладення договору оренди на нетривалий час, – зазначив начальник управління юстиції у Тернопільській областіІгор Бандура.

Востаннє договір оренди укладено на період з 31.08.2012 р. по 30.06.2013  р.

– 31 серпня 2012 року між публічним акціонерним товариством в особі філії  Тернопільське обласне управління АТ «Ощадбанк» – Орендодавцем та Головним управлінням юстиції в Тернопільській області – Орендарем було укладено договір оренди нежитлового приміщення за адресою: м. Тернопіль, майдан Волі, 2.

Вищезазначене приміщення було передано в оренду для розміщення в ньому відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції. Згідно з умовами договору приміщення передавалося в орендне користування строком на 10 місяців з дати підписання, але не більше, ніж термін дії договору оренди нежитлового приміщення, строк дії якого припинився 1 липня 2013 року, – повідомив заступник начальника філії Тернопільське обласне управління АТ «Ощадбанк» з питання роздрібного кредитування Т. Кравчук.

8 липня ц.р. на адресу Головного управління юстиції надійшла претензія-вимога від ПАТ «Державний ощадний банк України» про звільнення орендованого приміщення.

– На сьогоднішній день орендодавець в особі АТ «Ощадбанк» відмовляється укладати договір оренди та вимагає надати акт передачі-приймання. Разом з тим, такі юридичні факти, як народження і смерть, які не залежать від волі людини, а також укладення шлюбу, розірвання шлюбу, визнання батьківства, зміна імені, право на волевиявлення яких гарантовано державою, відносять до компетенції органів державної реєстрації актів цивільного стану. Тому, враховуючи специфіку завдань, які покладені на відділ, зупинити функціонування відділу є неможливим, – зауважив Ігор Бандура.

На сьогодні Орендар продовжує користуватися приміщенням, одночасно між керівництвом АТ «Ощадбанк» та Головним управлінням юстиції в Тернопільській області проходять складні перемовини щодо подальшого використання останнім нежитлового приміщення на майдані Волі на правах оренди.

А між тим, у даний час зовнішній вигляд робочих кабінетів відділу, а також обрядова зала, коридори, вхідний фасад приміщення мають критичний стан.

- Останнім часом договір оренди переукладався щонайбільше на 1 рік. Відсутність довгострокового договору оренди не дає можливості профінансувати проведення хоча б поточного ремонту, – бідкається начальник обласної юстиції.

Суд каже одне, виконком – інше

Слід зазначити, що хоч, на перший погляд, власник будівлі, у якій знаходиться РАЦС, відомий, однак тут теж вийшла плутанина.

– Рішенням виконкому Тернопільської міської ради №2161 від 13.12.2012 р. «Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна за адресою майдан Волі, 2» право власності на приміщення, в якому розміщується відділ державної реєстрації актів цивільного стану, визнано за Головним управлінням юстиції. Проте 14 березня ц.р. Господарським судом Тернопільської області прийнято рішення про визнання права власності на приміщення за ПАТ «Державний Ощадбанк України», – повідомив Ігор Бандура.

Ігор Степанович як досвідчений юрист дивується судовому рішенню. Як можна визнавати власність за державним банком, коли закон чітко каже: державна власність перебуває в особі центральних органів виконавчої і державної влади? Тобто державна власність може належати міністерствам, департаментам, але ж ніяк не банкам. Останнім Кабмін або міністерства передають приміщення тільки в оперативне управління.

Водночас начальник управління юстиції в Тернопільській області доводить, що рішення суд першої інстанції прийняв помилкове. На його думку, в «Ощадбанку» не було жодних підтверджуючих документів, що приміщення на першому поверсі на майдані Волі, 2 – це їхня власність.

– «Ощадбанк» має дублікат реєстраційного посвідчення за №05 від 1992 року на право володіння даним приміщенням. Підставою для набуття права власності на це приміщення було рішення Тернопільської обласної ради від 1950 року. Проте ні в облраді, ні в обласному архіві відповідного документа не збереглося. Більше того, з БТІ нам відповіли, що будь-які документи при видачі дубліката реєстраційного посвідчення в архіві БТІ відсутні. Коли ж ми витребували журнал реєстрації реєстраційних посвідчень для того, щоб подивитися, що зареєстровано за №05, то виявилося, що під №05 зареєстровано не дублікат реєстраційного посвідчення на 1 поверх, а зовсім інше нерухоме майно. Отож суддя розглянув справу фактично на ксерокопіях документів, а не їх оригіналах, не врахував, що під №05 зареєстровано зовсім інше майно, а не дублікат на приміщення, виданий «Ощадбанку». Суддю також не цікавив той факт, що рішення Тернопільської обласної ради від 1950 року в природі не існує, – обурюється Ігор Степанович…

Тернопільська міська рада звернулася з апеляційною скаргою до Львівського апеляційного суду про те, щоб скасувати рішення Господарського суду, але чомусь згодом юристи мерії дали задню.

– У Львові тричі відбувалося судове засідання. Чомусь з невідомих для нас причин в останньому судовому засіданні Тернопільська міська рада прийняла для себе рішення і відкликала апеляційну скаргу. Виникає запитання чому? Адже, відкликавши скаргу, мерія автоматично була приречена на сплату 30 тис. грн. держмита, окрім того, міськраді потрібно було заплатити ще 16 тис. грн. за подачу апеляційної скарги. Позиція міської ради для нас стала незрозумілою, – дивується Ігор Бандура.

Які будуть подальші дії, сказати складно. «Ощадбанк» може звернутися до виконавчої служби про примусове виселення РАЦСу. Але зробити це буде не просто, адже виселяють не фізичну особу чи приватну структуру, а державну установу

Моя хата скраю

«Номер один» спробувала дізнатися, який вихід із ситуації бачать у Тернопільській міській раді і Тернопільській ОДА. Для цього було розіслано інформаційні запити у ці владні структури, щоб ті відповіли на конкретне запитання: «У зв’язку з можливим виселенням РАЦСу з приміщення на майдані Волі, 2, що в м. Тернополі, просимо надати інформацію про варіанти розміщення цієї установи в альтернативних приміщеннях». Виявилось, що як міська, так і обласна гілки влади фактично відсторонилися від вирішення даного питання.

Виявилось, що у ТОДА навіть не знають про дану проблему…

– Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача, – йдеться у відповіді заступника голови – керівника апарату ОДА Юрія Желіховського.

Тернопільська міська рада про проблему знає, але вважає, що це внутрішня справа банку і юстиції.

– Будівля за адресою м. Тернопіль, майдан Волі, 2 не є комунальною власністю міста, тому питання, які порушені у запиті, не стосуються Тернопільської міської ради, а є взаємовідносинами між філією Тернопільського обласного управління АТ «Ощадбанк» ПАТ “Державний ощадний банк України” та відділом РАЦС реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції, – зазначає у своїй відповіді заступник міського голови Вікторія Остапчук.

Дивно, що влада в даному питанні зайняла позицію стороннього спостерігача. Якщо говорити про мерію, то вона, як ніхто інший, мала би бути зацікавленою у якнайшвидшому вирішенні ситуації з РАЦСом, адже даною установою користуються виключно тернополяни. Та й, по правді кажучи, якось не віриться, що в обласній адміністрації не знають про даний конфлікт. Скажімо, листи головного управління юстиції в Тернопільській області стосовно сприяння у вирішенні вкрай проблемного питання вже тривалий час знаходяться на розгляді особисто в голови Тернопільської ОДА, як, до речі, і в мера Тернополя.

Чи переїде РАЦС у Старий замок?

А між тим, останніх років п’ять, а може й більше, на різних рівнях обговорюється тема перенесення РАЦСу в приміщення культової для м. Тернополя споруди – Старого замку. Ще попередній мер міста Роман Заставний виношував цю ідею. Навіть колишній кінотеатр «Комсомолець» реконструювали під Палац спорту. Саме туди зі Старого замку мали перенести гуртки з боротьби. Однак час іде, а реальних кроків у цьому напрямку не робиться. Хоча курсу попередньої влади не змінює і команда нинішнього мера Сергія Надала.

Так, обласне управління юстиції отримало з виконавчого комітету тернопільської мерії повідомлення, що структурними підрозділами міськради вивчається можливість розміщення відділу державної реєстрації актів цивільного стану в будівлі Старого замку на вул. Замковій, 12, в якій розміщена Тернопільська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з греко-римської боротьби. Також у мерії повідомили, що інших вільних приміщень, які б могли бути використані під розміщення цього відділу, немає.

Скільки міською владою вивчатиметься питання перенесення РАЦСу в Старий замок і чи перестане ТОДА закривати очі на дану проблему, сказати важко. А між тим, тернополяни щодня народжуються та вмирають, ледь не щодня одружуються та розводяться, відповідно важко навіть уявити, що одного прекрасного дня на дверях РАЦСу з’явиться табличка «банківська установа». При цьому ніхто не знатиме, куди переїхав відділ державної реєстрації актів цивільного стану…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Будинок сімейного типу є одним із найбільш гуманних варіантів житлового забезпечення для дітей, які з певних причин опинилися в складних життєвих обставинах. У Чорткові, по вул. Січинського запрацював перший такий заклад. Про це розповіли у міській раді Чорткова. Тут проживають та виховуються дев’ятеро дітей, віком від 4 до 19 років. У будинку є все необхідне для комфорту вихованців. Світлі просторі кімнати з меблями, велика кухня, обладнані санвузли, віта...
Суспільство
Виявляється, непотрібні газети можуть ще й як стати у пригоді, адже з них можна виплітати неповторні вироби. Пишуть Тернополяни. Плетіння паперу — техніка, що стала особливо популярною сьогодні через її екологічність та оригінальність. Талановита студентка та художниця з міста Монастириська Анастасія Пальчак вправляється у ній уже декілька місяців. Зачувши про цей нетиповий спосіб плетення, дівчина переглянула декілька онлайн-уроків і задля цікавості спроб...
Пригоди
Одразу два колективи з Кременеччини представили Тернопільщину на Міжнародному фольклорному фестивалі «Море ритму», що триває у м. Балчик (Болгарія). Також свої чудові вироби привезли на фестиваль кременецькі майстрині. Про це пише Терен. Своїми виступами радували гостей народний аматорський вокальний ансамбль «Горлиця» БК с. В. Бережці та народний аматорський вокальний ансамбль «Криниченька» БК с. Білокриниця. У Болгарії представників з України щиро вітали...
Суспільство
Буданівський замок до останнього часу лежав осторонь традиційних туристичних маршрутів, тому відвідували лише затяті замкові фанати. Попри те, що на території колишньої фортеці розташована психіатрична лікарня, замок повністю доступний для відвідання і відносно непогано зберігся. Пише Реально. Тому сьогодні важливо привернути максимальну увагу суспільства до цього замку, який зіграв важливу роль не лише в історії України, а всієї східної Європи. Це одна з...
Суспільство
З музикою  по житті. Відомому тернопільському диригенту Володимиру Вернею  85. Для музиканта, який впродовж півстоліття очолював кращі хорові капели області організували свято. Диригент здивував гостей новим талантом. Яким саме - дивіться у сюжеті Т1 Новини. Крізь роки, з любов’ю до музики. Володимир Верней – геніальний тернопільський диригент, який у різні часи очолював кращі хорові капели краю. Півжиття він віддав навчанню молодших  поколінь у тернопільс...
Спорт
Олександра Меркушина прокоментувала естафетну гонку, де збірна Тернопільської області завоювала срібні нагороди. Пише сайт biathlon. - Саша, це твоя перша естафета на дорослому рівні. Які враження - змагатися зі старшими?  - Ну, дуже круто! У цій гонці було чимало дівчат, з якими я змагалася і до цього, але зі старшими бігати дійсно круто! Тому що ти зовсім недавно бачила їх тільки по телевізору, а тепер - ось вони, поруч. Емоції дійсно через край! Зі стрі...
Суспільство
У Тернополі ветерани російсько-української війни, студенти та волонтери зараз облаштовують «Дім ветерана». Він працюватиме на проспекті Злуки, 55. У цьому приміщенні відбуватимуться лекції, тренінги, семінари, консультації психолога та капелана. Там облаштують тренажерний зал, повідомив "Новинам" Тернопільської філії Суспільного організатор проекту Сергій Коновал. За його словами, "Дім ветерана" зможуть відвідувати учасники російсько-української війни.
Суспільство
На Рівненщині військові поскаржились на те, що водії маршрутних таксі не зупиняються на їхню вимогу.  Відтак, начальник управління інфраструктури Рівненської ОДА Федір Мисюра не зміг залишитись осторонь, адже він сам має бойовий досвід, воював в АТО й отримав поранення при обороні донецького аеропорту, - повідомляє «UA:Рівне». Він змінив костюм на військову форму та поїхав з журналістами на зупинку до полігону. Підставою для цього стало опубліковане у face...
Суспільство
В минулому столітті набережну Тернопільського ставу прикрашав пам'ятник Герою-матросу, який встановили у 50-их роках ХХ століття. Пишуть Тернополяни. Скульптура знаходилася на центральній набережній Тернопільського ставу поблизу Надставної церкви. Названа на честь матроса Петра Кішки, звідси і назва «пам'ятник матросу Кішці». Памятник місцеві жителі називали просто «Моряк». Після того у 80-х роках меморіал перенесли на територію зовнішнього двору будинку-г...
Новини по темі
На Тернопільщині відкрили дитячий будинок сімейного типу: мамою-вихователькою дітвори стала черниця - сестра Йосафата (ФОТО)
Талановита художниця з Тернопільщини виплітає з паперової лози маленькі розкоші (ФОТОФАКТ)
Буданівський замок – антитатарська опора Тернопільщини та центр «пивної кераміки» (ФОТО, ВІДЕО)
Історія геніального тернополянина, який півжиття віддав навчанню молодших поколінь (ВІДЕО)
"Дім ветерана" російсько-української війни у Тернополі облаштовують ветерани, студенти і волонтери (ФОТО, ВІДЕО)
У сусідній області чиновник вдягнув військову форму, аби перевірити і провчити водіїв маршруток (ВІДЕО)
Як раніше виглядала набережна місцевого ставу: мережею шириться давнє фото тернопільського ставу з монументом матроса поблизу нього(ФОТО)
Плаття з рушників, які бабця вишила 100 років тому: майстриня з Тернопільщини виготовляє унікальні ляльки-мотанки, віночки і вишивані сорочки
Тернопіль відвідала популярна співачка Jerry Heil (ФОТО)
"Незабутні оздоби": геометричні гердани майстрині з Тернопільщини вражають унікальною красою (ФОТО)